Connect with Us

“Skënderbeu është i mbaruar, duam prova për Takajn”, korçarët publikojnë mesazhet e reja

Sport

“Skënderbeu është i mbaruar, duam prova për Takajn”, korçarët publikojnë mesazhet e reja

Publikuar

-

Klubi i Skënderbeut, në vazhdën e “luftës” me SportRadar, si një nga kompanitë që raporton në UEFA se klubi korçar ka kryer trukime ndeshjesh, ka postuar ditën e sotme të tjera mesazhe ku paraqiten personat që janë gëzuar për refuzimin e Skënderbeut nga ana e KAS-it.

Pas publikimit të lajmit se KAS kishte rrëzuar kërkesën e Skënderbeut, një nga personat shprehet shumë i lumtur, ndërsa biseduesi tjetër e pyet se kur do të vijë. “Tani nuk më do më, fitove siç doje, nuk e kuptoj se pse të duhem unë, sepse e fitove çështjen” – shprehet biseduesi tjetër.

“Të thashë që do fitonim. Por duhem më shumë prova ndaj Takajt. Ku mund të takohemi?” – vijon biseda, ndërkohë që përgjigja është: “Mirë, por the se klubi ka mbaruar tashmë dhe ti e bëre. Çfarë mund të bësh më shumë në këtë pikë…”.

Ndërkohë, klubi i Skënderbeut akuzon se vendimi dihej para shpalljes, ndërsa shkruan se drejtësia nuk do vonojë. Çudia më e madhe është se përse Skënderbeu nuk bën kallëzim në prokurori për të denoncuar personat që pretendon se i kanë bërë komplot. Në këtë mënyrë jo vetëm që do të ndihmonte veten e vet, por do të ishte transparent edhe me tifozët, që deri tani kanë parë vetëm mesazhe të copëzuara pa asnjë autor…

BISEDA MES DY PERSONAVE QË PRETENDON SKËNDERBEU…

– Shiko lajmet.

– Ku?

– (liknu i Panorama Sport ku njoftohet se vendimi i KAS-it është lënë në fuqi)

– Po tani a më beson mua?

– Jam shumë i lumtur. Kam besim tek ju 1000 %.

– Kur do të vish?

– Më dërgo linqet e lajmeve.

– (Linku i vipsport.al ku raportohet se çështja e Skënderbeut do të përfundojë në KAS)

– Tani nuk të duhem unë. Fitove siç deshe, nuk e kuptoj se përse të duhem unë, sepse e more atë që deshe.

– Të thashë që do të fitonim, por duhen më shumë prova kundër Takajt. Kur mund të takohemi?

– Ok, por ju thatë se klubi ishte i mbaruar dhe ia dolët. Çfarë mund të bëni më shumë në këtë pikë sepse…

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: