Connect with Us

Superkupa e Spanjës premton spektakël/ Ja dy çiftet gjysmëfinaliste

La Liga

Superkupa e Spanjës premton spektakël/ Ja dy çiftet gjysmëfinaliste

Publikuar

-

Milionat kanë çuar Superkupën e Spanjës në Arabinë Saudite. 120 milionë euro për tre vite kanë mjaftuar që Federata Spanjolle e Futbollit të miratonte formatin e ri një vit më parë dhe për këtë trofe do të luftojnë katër klube, Barcelona, Atletico Madrid, Valencia dhe Real Madrid.

Tashmë janë zyrtarizuar datat dhe çiftet gjysmëfinaliste. Më 8 dhe 9 janar do të zhvillohen takimet Barcelona-Atletico Madrid dhe Valencia-Real Madrid. Shorti u hodh ditën e sotme, ndërkohë që finalja do të zhvillohet me 12 janar. Një “El Clasico” në finale do ishte shumë interesante.

Barcelona merr pjesë në këtë turne si fitues i kampionatit, kurse Valencia si triumfuar në Kupën e Mbretit. Atletico e ka siguruar pjesëmarrjen si nënkampion, ndërsa Reali i Madridit si finalist i Kupës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Messi shkruan historinë/ Barcelona bën manita dhe kap vendin e parë

Publikuar

-

Barcelona bëri detyrën në sfidën përballë Mallorcës në “Camp Nou”, teksa fitoi me rezultatin e thellë 5-2, në një takim ku Lionel Messi frestoi me një tripletë Topin e Artë të gjashtë në karrierë, që mori pak ditë më parë në Paris. Katalanët zgjidhën gjithçka që në pjesën e parë, kur arritën të shënojnë 4 […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Barça-Mallorca: 5 gola në pjesën e parë/ Messi nuk është normal

Publikuar

-

Barcelona është duke turpëruar Mallorcan në “Camp Nou” për javën e 16-të të La Ligës. Pjesa e parë është mbyllur 4-1 për katalanasit. An assist by Ter Stegen and what a cool finish by Griezmann ..!! Ter Stegen has 2 assists this season. More than Hazard…!! pic.twitter.com/mzFOI2bQ6C — BarcaFreak (@BarcasBoY) December 7, 2019 Griezmann hapi […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Barça mbyll gjithçka brenda 10 minutash me Griezmann dhe Messin/ Ter Stegen nuk është normal me këtë asist

Publikuar

-

Barcelona ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Mallorca në “Camp Nou”, duke vuolusr kështu fatin e ndeshjes që në 16 minutat e para. Në minutën e 7′ hapi serinë e golave Antoinë Griezmann, francezi shënoi pas një topi të gjatë të marrë nga Ter Stegen. Portieri gjerman tregon edhe njëherë tjetër që jo më […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Ngjarje e rëndë në Francë/ Goditet me një objekt misterioz ish-portieri i Realit

Publikuar

-

PSG-ja fitoi në transfertë 1-3 ndaj Montepellier për javën e 17-të të Ligue 1. Parisienët përmbysën disavantazhin me 3 gola në 6 minuta, por një episod i rëndë ka ndodhur me Keylor Navas. Ish-portieri i Realit u godit nga tifozët vendas me një objekt misterioz dhe ndeshja u ndërpre ëpr disa momente. Pasi mori mjekimin […]

LEXO TE PLOTE