Connect with Us

Balotelli nuk ndreqet, tani i pezullojnë edhe patentën/ Ja aventura e radhës

Seria A

Balotelli nuk ndreqet, tani i pezullojnë edhe patentën/ Ja aventura e radhës

Publikuar

-

Mario Balotelli ka shkelur rregullat e qarkullimit në Zvicër dhe është gjobitur me 90 franga si dhe 3 muaj heqje patente, pezullim që do të hyjë në fuqi më 31 Dhjetor dhe do të zgjasë deri më 30 mars.

Dokumenti i gjobës së Balotellit është publikuar nga disa media, por ende nuk është e qartë nëse pezullimi vlen vetëm për në territorin zviceran, apo edhe në vende të tjera europiane.

Vetë sulmuesi pranoi se nuk i ka mbërritur akoma dënimi me postë, pasi ka dhënë adresën në Francë, ku edhe luante para se të transferohej te Bresica.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Lazio e Strakoshës i shkakton humbjen e parë Juventusit/ Buzëqesh Interi

Publikuar

-

Lazio ka arritur të mposhtë me përmbysje skuadrën e Juventusit. Lacialët mposhtë 3-1 kampionët në fuqi të Italisë, falë golave të Luis Felipe, Milinkovic-Savic dhe Caicedo, që shfuqizuan golin e Cristiano Ronaldos që në minutën e 25-të. “Zonja e Vjetër” e nisi më mirë takimit, duke dominuar në qarkullim topi dhe në raste të krijuara. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Strakosha bën pritje spektakolare ndaj Dybalës

Publikuar

-

Nga

Po luhet në Romë, ndeshja mes Lacios dhe Juventusit, e vlefshme për xhiron e 15-të në Serie A. Juventusi i drejtuar nga Sarri kerkon me çdo kusht fitoren, për tu rikthyer përsëri në vendin e parë. Interi u ndal nga Roma ditën e djeshme në barazim, dhe kjo është një mundësi e artë për bardhezinjtë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Lazio-Juve: 45 minutat e para mbyllen në barazim/ Super ndeshje në “Olimpico”

Publikuar

-

45-minutat e para të supersfudës së javës së 15-të të Serisë A, Lazio-Juve, janë mbyllur në barazim 1-1. Në minutën e 25-të, Ronaldo mposhti Strakoshën, pas asistit të Bentancur. Në minutën e parë shtesë vendasit barazuan me Luiz Felipe, pas asistit të Luis Albertos. /CNA.al Gooooooooooooooooooooal Luiz Felipe @MnbrMadrid pic.twitter.com/er8ZGmQCdd — عز – @MnbrMadrid5 (@GoalHDNot636) […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ka gol në “Olimpico”/ Video: Cristiano Ronaldo mposht Strakoshën

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo ka kaluar në avantazh Juventusin në “Olimpico” ndaj Lazios, në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të të Serisë A. Në minutën e 25′, Ronaldo mposhti Strakoshin nga afër, pas një aksioni të shpejtë të bardhezinjve dhe asistit të Bentancur. /CNA.al Cristiano Ronaldo ⚽💯😍 Juventus take the lead 💯😍⚽#LazioJuventus #ForzaJuve pic.twitter.com/Gi3LWglwI9 — Sport […]

LEXO TE PLOTE