Connect with Us

“Bomba” e Ylli Agës: vetëm 3 ekipe në Superligë i paguajnë lojtarët

Sport

“Bomba” e Ylli Agës: vetëm 3 ekipe në Superligë i paguajnë lojtarët

Publikuar

-

Gazetari i njohur, Ylli Aga, teksa ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Procesi Sportiv”, bëri edhe një deklaratë të bujshme, teksa fliste për rrogat në klubet e Kategorisë Superiore.

Ylli Aga u shpreh se nga 10 ekipet që marrin pjesë në Superiore, vetëm 3 prej tyre janë të rregullta me rrogat e lojtarëve, ndërsa 7 të tjerat janë debitore ndaj lojtarëve të tyre.

“Marr shkasë për procesin e pagesave, pasi për momentin në Superiore, janë vetëm 3 klube që janë korrekte me pagesat. Ndërkohë, 7 klube të tjera janë debitorë ndaj lojtarëve. Ky është problem shumë i madh.

Para se ekipet të pretendojnë për rezultatet, ato duhet të jenë korrekte me pagesat, dhe me trajtimin sa më profesional të lojtarëve, për të pretenduar diçka pozitive për ecurinë e ekipeve të tyre.

Futbolli nuk është si gjithë bizneset e tjera, duhet t’i bësh të gjitha mirë, nga A-ZH, dhe në fund të pretendosh për pak fat. Pres që protagonistët e klubeve që kanë probleme, t’i deklarojnë këto. Por, ta konfirmoj që është një lajm i saktë. Vetëm 3 klube janë korrekte me pagesat, 7 janë debitorë” – u shpreh Ylli Aga.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Video: Ronaldo dhe Buffon takojnë dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Thumanë

Publikuar

-

Futbolli na ka treguar shpeshherë që është më shumë se një lojë. Dy legjendat e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon, kanë takuar dy fëmijë shqiptarë, që i kanë shpëtuar tragjedisë së tërmetit në Thumanë. Video është publikuar në Facebook nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. “Një surprizë për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Inter-Roma/ Formacionet zyrtare

Publikuar

-

Inter-Roma do të jetë ndeshja e parë e javës së 15-të në Serie A. Zikaltrit duan fitoren për të vazhduar kryesimin, ndërsa verdhekuqtë duan të vazhdojnë ecurinë pozitive të javëve të fundit. Conte ka hedhur në fushë formacionin më të mirë të mundshëm pas mungesave të Sensit, Barella, Gagliardinit. Formacionet zyrtare: Roma: Mirante; Santon, Mancini, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Lum Kosova që e ka, Muriqi është bishë/ Shënon golin e radhës për Fenerbahcen

Publikuar

-

Vedat Muriqi nuk di të ndalet. Sulmuesi i Fenderbahce ka shënuar golin e barazimit në sfidën që gjiganti turk po luan në shtëpi ndaj Genclerbirligi. Miqtë shënuan të parët dhe sulmuesi dardan ka bërë detyrën, duke barazuar. Për Muriqin ky është goli i tetë në kampionatin turk me fanellën e Fenerbhace. Sezonin e shkuar ai […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Kupa e Italisë/ Interi i pafat, buzëqeshin ekipet e tjera të mëdha

Publikuar

-

Është hedhur shorti për fazën e 1/8 të Kupës së Italisë. Short i pranueshëm për Juventusin, Milanin, Napolin dhe Lazion, teksa Interi i Contes do të ketë kundër një rival të vështirë. Zikaltrit do të luajnë përballë Cagliarit, por i favorizon fakti që ndeshje do të zhvillohet në shtëpi. Fiorentina-Atalanta është një tjetër duel i […]

LEXO TE PLOTE