Connect with Us

Cikalleshi shfryn ndaj Panuçit: Shihni ku është ai dhe ku jam unë

Kombëtare

Cikalleshi shfryn ndaj Panuçit: Shihni ku është ai dhe ku jam unë

Publikuar

-

Sokol Cikalleshi do të mungojë në dy ndeshjet e radhës të Shqipërisë, atë kundër Andorrës dhe Francës. Kjo për shkak të dëmtimit që ka pësuar në javën e fundit në kampionat dhe Reja u detyrua që ta lërë jashtë listës.

I ftuar në emisionin “Procesi Sportiv”, sulmuesi i Akhisasporit është shprehur se ka mbetur një peng i madh ajo humbja e fundit ndaj Turqisë. Ndërkohë theksi është vendosur se autori i golit të parë për Kombëtaren në “Arenën Kombëtare” do të hyjë në histori.

“Kam pasur një dëmtim dhe tani po riaftësohem. Është kënaqësi të shënosh golin e parë në “Arenën Kombëtare”. Por kushdo të shënojë, pasi unë nuk jam në fushë, do të mbahet mend në gjatë dhe futet në histori.  Duke parë situatën që ndodhemi dhe trajnerin e ri jemi në rrugën e duhur. Duhet përkushtim për ta mbajtur këtë pozitivitet. Rejën e shoh në dy këndvështrime.

Në aspekt personal, ka futur një frymë shumë të mirë në Kombëtare dhe duhet ta falenderoj. Pastaj edhe sa i përket rezultateve ka pasur rritje. Vërtet që nuk jemi në klimën e kualifikimit dhe e vuajmë atë ndeshjen me Turqinë. Trajneri ka sjellë prurje të reja dhe këto dy ndeshje mund të jenë të mira për ta dhe për të shtuar konkurrencën. Kam pasur një polemikë me Panuçin atëherë kur unë po firmosja me klubin e ri dhe më la jashtë. Kush ishte gabim? Koha e tregojë se kush kishte të drejtë. Shiheni ku është Panuçi dhe ku jam unë”, ka thënë Cikalleshi. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: