Connect with Us

Ekipi i tij fitoi 3-0, Maradona feston si i çmendur (video)

Sport

Ekipi i tij fitoi 3-0, Maradona feston si i çmendur (video)

Publikuar

-

Diego Armando Maradona mbetet një personazh sa herë argjentinasi flet në një intervistë apo sa herë bën një veprim, i cili e bën të ndryshëm nga të tjerët. Së fundmi, legjenda e Argjentinës ka festuar në një mënyrë unike në dhomat e zhveshjes fitoren e skuadrës së tij Gimnasia La Plata 3-0 kundër Aldosivit.

Maradona ka nisur të kërcejë në dhomat e zhveshje, duke shfryrë të gjithë emocionin e akumuluar pas ndeshjes. Por, nuk mbaroi me kaq pasi në konferencën e shtypit ka nisur të këndojë, vargje të cilat tifozët ia kanë kushtuar atij, me fjalët se Maradona është La Plata dhe se nga La Plata Maradona nuk do të largohet.

Në këtë mënyrë, 59-vjeçari ka lëshuar edhe mesazhin se nuk mendon të largohet nga drejtimi i ekipit, duke konfirmuar se do të qëndrojë edhe për shumë kohë si trajner i Gimnasias.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: