Connect with Us

Ja çfarë duhet të plotësojë stadiumi i ri brenda 5 ditëve që të jetë gati me Francën

Sport

Ja çfarë duhet të plotësojë stadiumi i ri brenda 5 ditëve që të jetë gati me Francën

Publikuar

-

Ajo që mungonte, ka ndodhur dje gjatë pasdites. UEFA ka certifikuar zyrtarisht edhe në faqen e saj zyrtare në axhendën e ndeshjes Shqipëri-Francë stadiumin e ri kombëtar si vend zhvillimi të sfidës së fundit në grupin tonë kualifikues. “Panorama Sport” ka mësuar edhe detyrat e fundit që janë lënë, teksa për rreth 48 orë, gjithçka duhet të jetë gati në stadium. Thënë ndryshe, ka një “ultimatum” për dorën e fundit të punëtorëve, përpara se në impiant të vijnë “Gjelat“

DETYRAT 

Pas ndeshjes kolauduese mes skuadrave të femrave të Vllaznisë dhe Apolonisë, nga UEFA është lënë një set me detyrat e fundit finalizuese që e bëjnë impiantin gati për të pritur në Tiranë “Gjelat” e Francës. Mes të tjerash, detyrat kanë të bëjnë me orientimet e tifozëve, kontrollin dhe menaxhimin e tyre në hyrje apo edhe shkallët e stadiumit si dhe gjithçka që ka të bëjë me ndriçimin përreth impiantit.

Së pari, një ndër detyrat kryesore të mbetura është legjenda e stadiumit. Sinjalistika dhe njoftimet për hyrje-daljet e tifozëve, duke saktësuar katet apo hyrjet për në tribunat përkatëse. Sinjalistika jashtë dhe brenda, edhe me gjërat e ndaluara, të shpjeguara edhe në anglisht, duhet të përfundojnë deri të mërkurën.

Së dyti, është lënë detyrë përfundimi i ndriçimit të jashtëm në impiant, në të gjithë rrethimin dhe në vendhyrjet e tifozëve.

PUNIMET

Në javën e fundit, largimi i makinerive, i papastërtive dhe gjithçkaje që është nevojitur gjatë punimeve është një nga detyrat kryesore për të nxjerrë në pah edhe bukurinë dhe pastërtinë e impiantit që është ndërtuar i ri. Së treti, të largohet çdo makineri, skelë apo mjet pune i deritanishëm nga kompania ndërtuese. Gjithçka duhet e pastër deri ditën e premte, pasi të shtunën Franca bën stërvitjen zyrtare.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Messi shkruan historinë/ Barcelona bën manita dhe kap vendin e parë

Publikuar

-

Barcelona bëri detyrën në sfidën përballë Mallorcës në “Camp Nou”, teksa fitoi me rezultatin e thellë 5-2, në një takim ku Lionel Messi frestoi me një tripletë Topin e Artë të gjashtë në karrierë, që mori pak ditë më parë në Paris. Katalanët zgjidhën gjithçka që në pjesën e parë, kur arritën të shënojnë 4 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Lazio e Strakoshës i shkakton humbjen e parë Juventusit/ Buzëqesh Interi

Publikuar

-

Lazio ka arritur të mposhtë me përmbysje skuadrën e Juventusit. Lacialët mposhtë 3-1 kampionët në fuqi të Italisë, falë golave të Luis Felipe, Milinkovic-Savic dhe Caicedo, që shfuqizuan golin e Cristiano Ronaldos që në minutën e 25-të. “Zonja e Vjetër” e nisi më mirë takimit, duke dominuar në qarkullim topi dhe në raste të krijuara. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Strakosha bën pritje spektakolare ndaj Dybalës

Publikuar

-

Nga

Po luhet në Romë, ndeshja mes Lacios dhe Juventusit, e vlefshme për xhiron e 15-të në Serie A. Juventusi i drejtuar nga Sarri kerkon me çdo kusht fitoren, për tu rikthyer përsëri në vendin e parë. Interi u ndal nga Roma ditën e djeshme në barazim, dhe kjo është një mundësi e artë për bardhezinjtë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Sistemi VAR në Superiore, Jareci: Ja çfarë e pengon

Publikuar

-

Nga

Në pritje të vënies në funksion të teknologjisë VAR, shefi i arbitrave pranë FSHF, Sokol Jareci është shprehur se Shqipëria është e gatshme për ta aplikuar por problem mbetet infrastruktura. Në një prononcim për TemA Tv, Sokol Jareci, u shpreh se shumica e stadiumeve shqiptare nuk i plotësojnë kriteret për të aplikuar sistemin VAR. Jareci […]

LEXO TE PLOTE