Connect with Us

Konsiderohet si pasardhësi i Ronaldos dhe Messit, Reali përgatit ofertën e çmendur prej 400 milionë eurosh

La Liga

Konsiderohet si pasardhësi i Ronaldos dhe Messit, Reali përgatit ofertën e çmendur prej 400 milionë eurosh

Publikuar

-

Real Madrid është gati të bëjë një çmenduri në muajin janar. Siç raportojnë mediet europiane, “Galaktikët” duan me doemos shërbimet e Kylian Mbappe dhe siç mësohet, presidenti Florentino Perez ka përgatitur plot 400 milionë euro.

Kjo ofertë faraonike, pritet të jetë në tavolinën e drejtuesve të PSG-së në fillim të muajit janar. Kur trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, u pyet për një afrim të mundshëm të Kylian Mbappe, nuk e mohoi aspak. “Është dëshirë e lojtarit, nëse ai kërkon të vijë këtu, ne nuk do e pengojmë.

Te Real Madrid, luajnë lojtarët më të mirë dhe Mbappe është një prej tyre”, tha para disa ditësh Zidane. Nëse Reali arrin të transferojë Mbappen për 400 milionë euro, ky do të ishte transferimi më i shtrenjtë në histori. Këtë rekord, e mban aktualisht Neymar, i cili u transferua te PSG nga Barcelona për 222 milionë euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Plani i frikshëm i Perez/ Presidenti i UEFA-s del kundër: Kjo do të shkatërronte futbollin

Publikuar

-

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka reaguar ashpër publikisht pas lajmeve të fundit mbi planin e frikshëm të Florentino Perez. Presidenti i Realit ka hedhur idenë e krijimit të një kompeticioni të ri botëror për klube, pra një tip Super Lige globale ku do të merrnin pjesë 20 ekipe nga kontinente të ndryshme të ndara […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Interi të mos mbajë shpresa kot/ Valverde ua bën të ditur që sot zikaltërve

Publikuar

-

Trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde i ka çuar një sinjal të qartë Interit se katalanët nuk kanë për t’u falur asgjë të martën në mbrëmje, në sfidën e fundi të grupeve të Champions, që do të vendosë edhe skuadrën e dytë të grupit, që do të kualifikohet në fazën e 1/8-ave. “Nuk do të shkojmë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E bujshme/ Perez tërheq Realin nga La Liga dhe Championsi?!

Publikuar

-

E përditshmja spanjolle “Sport”, ka publikuar sot një lajm vërtetë të bujshëm, ku thuhet se Florentino Perez mund të largojë së shpejti Realin nga La Liga dhe Championsi. Sipas medies në fjalë, Perez po mendon për krijimin e një Superlige globale ku do të merrnin pjesë 20 ekipe nga të gjitha kontinentet, të ndara në […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Interi mbetet thatë, kampioni i botës i “shkel syrin” Atletico Madridit

Publikuar

-

Oliver Giruoud është futbollisti i parë në listën që Conte iu ka kërkuar drejtuesve të Interit, për t’i transferuar në merkaton e janarit. francesi nuk është në planet e Lampard dhe largimi i tij nga Londra është e sigurt. Por, përveç Interit, së fundmi në garë për kampionin e botës është futur bindshëm edhe Atletico […]

LEXO TE PLOTE