Connect with Us

Kosova merr lajmin tronditës në prag të dy ndeshjeve me Çekinë dhe Anglinë

Kombëtare

Kosova merr lajmin tronditës në prag të dy ndeshjeve me Çekinë dhe Anglinë

Publikuar

-

Vedat Muriqi nuk ia del të riaftësohet në kohë për dy sfidat vendimtare të Kosovës ndaj Republikës Çeke dhe Anglisë. Konfirmimi ka ardhur nga vetë Federata e Futbollit të Kosovës, e cila ka sqaruar se sulmuesi i cili po kalonte një formë të jashtëzakonshme me klubin e tij në këtë pjesë të parë të sezonit, nuk është riaftësuar nga problemi fizik me të cilin kishte ardhur në grumbullim.

“Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Vedat Muriqi, nuk do të jetë në gjendje të luajë në dy ndeshjet e radhës kundër Çekisë, më 14 nëntor në Plzen dhe kundër Anglisë, më 17 nëntor në Prishtinë.

Përkundër përpjekjeve maksimale dhe dëshirës së madhe të futbollistit për t’i ndihmuar bashkëlojtarët në këto ndeshje të rëndësishme, pas ekzaminimeve të bëra mjekësore dhe konsultimeve edhe me ekspertë të kësaj fushe në Zvicër ka rezultuar që paraqitja e tij është e pamundshme të ndodhë. Për çdo ndryshim eventual në gjendjen e futbollistit do t’iu informojmë me kohë”, shkruhej në njoftimin e FFK-së.

Tashmë alternativat e tij mbeten Atdhe Nuhiu dhe Elbasan Rashani, gjithmonë nëse Shaland nuk bën improvizimi e radhës duke kaluar një nga mesfushorët ofensivë në repartin e avancuar. Trajneri është detyruar të improvizojë vazhdimisht për shkak të dëmtimeve të shumta në radhët e Kosovës e cila nuk ka ende në dispozicion dy lojtarë të rëndësishëm si Kryeziu e Zeneli.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: