Connect with Us

Messi i vë kushte Barçës, do patjetër këta dy lojtarë/ Plot 150 milionë euro

La Liga

Messi i vë kushte Barçës, do patjetër këta dy lojtarë/ Plot 150 milionë euro

Publikuar

-

Lionel Messi nuk është thjeshtë lojtari më i mirë tek Barcelona por edhe njeriu me nje influecë të konsiderueshme tek katalanasit.

Teksa presidenti Bartomeu është duke bërë çdo gjë për të mbajtur Messin në Barcelonë, i ka lënë dorë të lirë dhe në merkato.Siç raportojnë mediat në Spanjë, Messi i ka këshilluar drejtuesve të klubit katalanas, për nënshkrimin e Joshua Kimmich të Bayern Munchen dhe Milan Skriniar të Interit.

Dy lojtarë me potencial që “pleshti” i ka pasur përballë dhe i njeh aftësitë e tyre. Kampionët në fuqi të spanjës për të mbërritur tek 2 lojtarët duhet të shpenzojë rreth 150 milionë euro.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lajm i keq, rikthimi i La Ligës duket i pamundur

Publikuar

-

Nga

Nëse Bundesliga po bëhet gati të kthehet në fushë, e Seria A shpreson që shumë shpejt të ketë dritën e gjelbër, në Spanjë nuk janë edhe aq të sigurt se mund të luajnë këtë sezon. Ministri i Shëndetësisë, Salvador Ijia, ka shpjeguar se nuk mund të shprehet për momentin rreth kësaj teme, pasi futbolli nuk […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Qëndroi vetëm një vit, por ishte i pamëshirshëm për kundërshtarët/ Shijoni 47 golat e fenomenit me fanellën e Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Adhuruesit e vjetër të Barcelonës ende vazhdojnë ta kujtojnë me mall brazilianin Ronaldo. Legjenda braziliane qëndroi vetëm një vit në Camp Nou, kur Barcelona e transferoi në vitin 1996 nga PSV Eindhoven për 15 milionë euro. Por në vitin e tij të vetëm në kataluni, Ronaldo shkëlqeu duke treguar se është një nga sulmuesit më […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga pa tifozë deri në vitin 2021

Publikuar

-

Nga

Në pjesën më të madhe të Evropës skuadrat kanë filluar apo po mendojnë të rinisin stërvitjet, për t’u rikthyer në fushë dhe vazhdojnë pjesën e mbetur të sezonit. UEFA ka mbështetur idenë e rikthimit të futbollit, duke u kërkuar federatave që të përfundojnë sezonin të paktën deri në fund të korrikut, dhe muaji gusht të […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: