Connect with Us

Moti i keq prish planin e kombëtares shqiptare, ja ç’po ndodh me kuqezinjtë

Kombëtare

Moti i keq prish planin e kombëtares shqiptare, ja ç’po ndodh me kuqezinjtë

Publikuar

-

Skuadra kombëtare shqiptare do të zhvillonte pasditen e sotme një seancë stërvitore, por kushtet e vështira atmosferike kanë bërë që trajneri Edi Reja të mjaftohet vetëm me përgatitjet e paradites, shkruan “Newsport.al”.

Një lajm të tillë e ka bërë me dije zëdhënësi për shtyp, Andi Verçani që në një komunikim për mediet tregon:

“Seanca stërvitore e ditës së sotme, e planifikuar për në orën 15:00 nuk do të zhvillohet për shkak të kushteve atmosferike. Skuadra ka zhvilluar një seancë stërvitore të plotë në mëngjes, nga ora 10:00 deri në 12:15”.

Kujtojmë që kuqezinjtë do të luajnë të enjten kundër Andorës, ndeshje e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020. Ky takim do të zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena”, në orën 20:45.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kombëtare

Florian kamberi mahnit Skocinë, nuk do e besoni çfarë goli ka shënuar sulmuesi i kombëtares

Publikuar

-

Nga

Ekipi i Hibernian fitoi pastër 3-0 sfidën e javës së 17-të në Skoci përballë Aberdinit, dhe autor i golit të tretë të takimit ishte shqiptari Florian Kamberi.Pas dopietës së Boil në minutat 52 dhe 68, Kamberi shënoi golin e tretë dhe atë të hipotekimit të fitores në minutën e 74-t. Shqiptari, që u thirr për […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Sadiku i papërmbajtshëm, dopietë për Malagën (video)

Publikuar

-

Armando Sadiku ka shënuar të dy golat në fitoren 2-0 të Malaga ndaj Tenerife për javën e 19-të të Segunda Divizion. Në minutën e 27′, bomberi kuqezi i gjendur brenda zonës së rreptësisë, topin e ardhur nga goditja e këndit e dërgoi në rrjetë. Në minutën e 76′ dërgoi sërish topin në rrjetë, këtë hera […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

“Boom boom” Sadiku/ Video: Bomberi kuqezi shkund rrjetën me një gol të bukur

Publikuar

-

Armando Sadiku rikthehet sërish te goli. Bomberi kuqezi ka shënuar për Malagën ndaj Tenerife, në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të La Liga 2 apo Segunda Divizion. Elbasanasi u tregua i saktë brenda zonës së rreptësisë pas një topi të ardhur nga goditja e këndit dhe e dëgoi atë në rrjetë në minutën […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Çmendet Napoli, synon si trajner Edi Rejën për pasues të Ançelotit

Publikuar

-

Nga

Edi Reja dhe Shqipëria. Një histori e cila nga entuziazmi dhe dëshira për të rinovuar, u la në harresë, me kontratën e re që ende nuk është firmosur. Tani misteri shtohet me zërat që vijnë nga Italia sipas të cilave tekniku 74-vjeçar, është një prej kandidatëve që Napoli po studion, në rast të largimit nga […]

LEXO TE PLOTE