Connect with Us

Nënkampioni i botës akuzon Valverden dhe Barcelonën/ Unë jam 31 vjeç dhe jo 38, më morën topin…

La Liga

Nënkampioni i botës akuzon Valverden dhe Barcelonën/ Unë jam 31 vjeç dhe jo 38, më morën topin…

Publikuar

-

Lojtari kroat i Barcelonës, Ivan Rakitic, ka dhënë një intervistë për mediet spanjolle (do të transmetohet e plotë të enjten), ku ka folur për situatën e tij te klubi katalan. Mesfushori 31-vjeçar thotë se ndihet i trishtuar, sepse i kanë “vjedhur” topin tim, në mënyrë figurative, për faktin që nuk po luan më.

“Si mund të jetë i kënaqur një futbollit? Sigurisht duke luajtur futboll. Është sikur t’i marrësh vajzës sime lodrën e saj të preferuar. Ajo do të mërzitet dhe do të jetë e trishtuar. Epo edhe unë ndihem njësoj, ata ma morën topin im. Ndihem i trishtuar”.

Rakitic pretendon më shumë respekt për gjithçka ka dhënë te Barcelona, që kur nënshkroi për katalanët në vitin 2014.

“Unë i kuptoj dhe i respektoj vendimet e trajnerit apo të klubit, por mendoj se kam dhënë shumë në këto pesë vjet. Kulmin e karrierës e kam këtu. Dua të jem në gjendje të shijoj futbollit, kjo është gjëja më e rëndësishme për mua. Njeriu kënaqet vetëm duke luajtur. Unë jam 31 vjeç, nuk jam 38, dhe ndihem më në formë se kurrë.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Messi shkruan historinë/ Barcelona bën manita dhe kap vendin e parë

Publikuar

-

Barcelona bëri detyrën në sfidën përballë Mallorcës në “Camp Nou”, teksa fitoi me rezultatin e thellë 5-2, në një takim ku Lionel Messi frestoi me një tripletë Topin e Artë të gjashtë në karrierë, që mori pak ditë më parë në Paris. Katalanët zgjidhën gjithçka që në pjesën e parë, kur arritën të shënojnë 4 […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Barça-Mallorca: 5 gola në pjesën e parë/ Messi nuk është normal

Publikuar

-

Barcelona është duke turpëruar Mallorcan në “Camp Nou” për javën e 16-të të La Ligës. Pjesa e parë është mbyllur 4-1 për katalanasit. An assist by Ter Stegen and what a cool finish by Griezmann ..!! Ter Stegen has 2 assists this season. More than Hazard…!! pic.twitter.com/mzFOI2bQ6C — BarcaFreak (@BarcasBoY) December 7, 2019 Griezmann hapi […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Barça mbyll gjithçka brenda 10 minutash me Griezmann dhe Messin/ Ter Stegen nuk është normal me këtë asist

Publikuar

-

Barcelona ka shënuar dy gola të shpejtë ndaj Mallorca në “Camp Nou”, duke vuolusr kështu fatin e ndeshjes që në 16 minutat e para. Në minutën e 7′ hapi serinë e golave Antoinë Griezmann, francezi shënoi pas një topi të gjatë të marrë nga Ter Stegen. Portieri gjerman tregon edhe njëherë tjetër që jo më […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Ngjarje e rëndë në Francë/ Goditet me një objekt misterioz ish-portieri i Realit

Publikuar

-

PSG-ja fitoi në transfertë 1-3 ndaj Montepellier për javën e 17-të të Ligue 1. Parisienët përmbysën disavantazhin me 3 gola në 6 minuta, por një episod i rëndë ka ndodhur me Keylor Navas. Ish-portieri i Realit u godit nga tifozët vendas me një objekt misterioz dhe ndeshja u ndërpre ëpr disa momente. Pasi mori mjekimin […]

LEXO TE PLOTE