Connect with Us

Plas te kombëtarja, Taulant Xhaka refuzon ftesën e Edi Rejës

Kombëtare

Plas te kombëtarja, Taulant Xhaka refuzon ftesën e Edi Rejës

Publikuar

-

Një tjetër kapitull i shtohet sagës “Xhaka” në përfaqësuesen shqiptare. Mesfushori mendohej se do të kthehej përsëri protagonist me fanellën kuqezi, por ai ëhst ëbërë protagonist në një mënyrë tjetër, pasi nuk është paraqitur në grumbullimin e përfaqësueses edhe pse pritej nga stafi kuqe

VIP Sport ka marrë konfirmimin nga stafi pranë kombëtares se Xhaka nuk është pjesë e skuadrës për dy ndeshjet e ardhshme pasi vetë futbollisti ka nxjerrë si justifikim një shqetësim muskulor për mospraninë e tij në stërvitje me futbollistët e tjerë në Durrës.

Zakonisht në të kaluarën lojtarët kanë ardhur në grumbullim dhe në rast dëmtimesh të tilla, janë lënë të kthehen në ekipet përkatëse pas vizitave.

Por Xhaka nuk ka zgjedhur këtë rrugë, duke konfirmuar se nuk do t’i bashkohej ekipit. Tani mbetet për të parë se si do të vendosë trajneri Reja në lidhje me këtë çështje dhe nëse Xhaka do të jetë më pjesë e kombëtares në të ardhmen, pasi dëmtimi i tij duket shumë misterioz.

Futbollisti ishte lënë jashtë grumbullimit në ndeshjet e kaluar si zgjedhje teknike dhe trajneri Reja në konferencë theksoi se tani do ta shihet përsëri nga afër atë, gjë që tanimë nuk duket se mund ta bëjë të paktën deri në mars, gjithmonë nëse lojtari do të jetë më pjesë e planeve të tij. /Vipsport.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Nuk ka më dyshime, De Biazi do të jetë trajneri i ri i …

Publikuar

-

Nga

De Biazi do të jetë trajneri i ri i Iranit dhe tani nuk ka më dyshime. Marrëveshja është thuajse e kryer, por mungon vetëm zyrtarizimi. Nisur nga eksperiencat e kaluara, trajneri italian ngurron për ta quajtur fakt të kryer këtë aventurë të re, por nuk fshihet për të treguar të vërtetën. Në një intervistë për […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Gati për debutimin në stadiumin “Johan Cruyff”, Manaj del në stërvitje me Barcelonën

Publikuar

-

Nga

Rei Manaj është gati të debutojë me fanellën e një pre klubeve më të mirë në botë, Barcelonës. Lushnjari ka bërë një hap të madh në karrierën e tij, duke u bashkuar me ekipin e dytë të klubit katalanas. 22-vjeçari u pikas nga drejtuesit e gjigantëve spanjoll te klubi i Albasetes, ku arriti të jetë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Talenti shqiptar te Juventusi, menaxheri zbulon të vërtetën

Publikuar

-

Nga

Xhakomo Vrioni është emri që mund të bashkohet me klubin e Juventusit në këtë merkato janari. Sigurisht, nuk bëhet fjalë për ekipin e parë, por për skuadrën e U 23 të bardhezinjve. Një transferim i cili mbart shumë prestigj për emrin e klubit që bëhet fjalë, ndërsa nëse rezultatet nga ana e sulmuesit janë pozitive, […]

LEXO TE PLOTE