Connect with Us

Pranoi ftesën e kombëtares kuqezi, Kamberi i befason të gjithë me fjalët e tij të para

Kombëtare

Pranoi ftesën e kombëtares kuqezi, Kamberi i befason të gjithë me fjalët e tij të para

Publikuar

-

Florian Kamberi, lojtari i Kombëtares, ka dalë ditën e sotme në konferencë për shtyp, teksa ka folur për përshtypjet e tij të para mbi Kombëtaren. Ai sqaroi se përse zgjodhi Shqipërinë, teksa zbuloi se e kishin kërkuar më shumë kuqezinjtë

Pse gjodhe Shqipërinë? “Djemtë më kanë pritur shumë mirë që në ditën e parë të stërvitjes. Për mua ishte kollaj të zgjidhja Shqipërinë, kishte më shumë interes për mua dhe ndaj vendosa Shqipërinë”.

Dyshimet? “Iu kam thënë Kosovës, Zvicrës, dhe Shqipërisë, se kam dashur të stabilizohem në një klub të shënojë dhe e kam thënë dhe në daljet e mia në Skoci. Po ka qenë kollaj të vendos për Shqipëirnë. Janë të gjithë djemtë të mirë, stërvitjet janë shumë të mira dhe ishalla vazhdojmë kështu”.

Gati për titullar? “Unë jam i gatshëm, jam në një formë shumë të mirë. Nuk janë në dorë timen dokumentat, se kur do luajë,pasi merren të tjerë me këtë punë. Unë jam shumë mirë dhe jam gati”.

Reja? “Nuk kam folur ende me të. Unë jam mësuar të luajë me dy sulmues dhe Shqipëria luan me skemën 3-5-2. Mua më bëhet mirë kështu, por mbetet të shohim së çfarë do zgjedhë trajneri”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kombëtare

Sadiku i papërmbajtshëm, dopietë për Malagën (video)

Publikuar

-

Armando Sadiku ka shënuar të dy golat në fitoren 2-0 të Malaga ndaj Tenerife për javën e 19-të të Segunda Divizion. Në minutën e 27′, bomberi kuqezi i gjendur brenda zonës së rreptësisë, topin e ardhur nga goditja e këndit e dërgoi në rrjetë. Në minutën e 76′ dërgoi sërish topin në rrjetë, këtë hera […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

“Boom boom” Sadiku/ Video: Bomberi kuqezi shkund rrjetën me një gol të bukur

Publikuar

-

Armando Sadiku rikthehet sërish te goli. Bomberi kuqezi ka shënuar për Malagën ndaj Tenerife, në ndeshjen e vlefshme për javën e 19-të të La Liga 2 apo Segunda Divizion. Elbasanasi u tregua i saktë brenda zonës së rreptësisë pas një topi të ardhur nga goditja e këndit dhe e dëgoi atë në rrjetë në minutën […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Çmendet Napoli, synon si trajner Edi Rejën për pasues të Ançelotit

Publikuar

-

Nga

Edi Reja dhe Shqipëria. Një histori e cila nga entuziazmi dhe dëshira për të rinovuar, u la në harresë, me kontratën e re që ende nuk është firmosur. Tani misteri shtohet me zërat që vijnë nga Italia sipas të cilave tekniku 74-vjeçar, është një prej kandidatëve që Napoli po studion, në rast të largimit nga […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Jo vetëm Muriqin, Fenerbahce do edhe “yllin” tjetër të Kosovës

Publikuar

-

Nga

Fenerbahçe duket se ka hedhur sytë tek një tjetër futbollisti i përfaqësueses së Kosovës. Bëhet futbollistin Florent Hadërgjonaj. Mbrojtësi i krahut të djathtë të Hudersfildit dëshiron të hedhë një hap të rëndësishëm në karrierën e tij, teksa aktivizohet në divizionin e dytë të futbollit anglez Championship. Vlerat e 25-vjeçarit janë marrë në konsideratë nga verdhezinjtë […]

LEXO TE PLOTE