Connect with Us

Stop ndotjes së mjedisit, propozim interesant në Formula 1

Të tjera

Stop ndotjes së mjedisit, propozim interesant në Formula 1

Publikuar

-

Rregullat nuk kanë fund në Formula 1.

Pas propozimit që në sezonin e ri të shkurtohen pistat, zyrtarë të garës më të njohur me makina kanë dhënë një propozim vërtetë ambicioz.

Kryefjalë e saj është ndotja e mjedisit, me makinat e Formula 1 që preferohet të mos jenë aq të dëmshme në mjedis. Qëllimi i Liberty Media është që të ketë një F1 pa emetim CO2 deri në vitin 2030.

“Është një problem global që ne përpiqemi ta zgjidhim me risi. Në 70 vjet histori, teknologjia e Formula 1 ka qenë e dobishme për qindra miliona makina në rrugë sot”, tha Presidenti, Chase Carey.

Gjithashtu, qëllimi është që të kemi mjete ekologjike deri në vitin 2025.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Deklarata e dëshmitarit okular, Ilda Bejleri i befason të gjithë me reagimin e radhës

Publikuar

-

Nga

Pas dëshmisë së publikuar në media nga shtetasi N.H, si dëshmitar okular në aksidentin, që u përfol se ishte përfshirë moderatorja sportive Ilda Bejleri, ka reaguar kjo e fundit. Në Instagram Bejleri shkruan se paska ende njerëz të mirë në këtë vend teksa thekson se ndoshta njerëzit dalin nga vetja prej varfërisë dhe për të […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Skuadra shqiptare godet në merkato, firmos me futbollistin e kombëtares boshnjake

Publikuar

-

Nga

Gjilani nuk ndalet në afrime përpara nisjes së fazës së dytë të kampionatit të Kosovës. Klubi, ku drejton Gentian Mezani është i vendosur për të luftuar deri në fund për titullin kampion dhe janë munduar të bëjnë disa afrime cilësore për të plotësuar grupin dhe për të pasur konkurrencë në të gjitha repartet. Ditën e […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Surprizë e vëçantë, ylli i muzikës shqiptare do të këndojë sot në “Air Albania”

Publikuar

-

Nga

Tirana ka zgjedhur të zhvillojë ndeshjen me Skënderbeun në “Air Albania Stadium” për të pasur një mbështetje sa më të madhe. Kryeqytetasit janë munduar të bëjnë një promovim sa më të madh për të tërhequr sa më shumë vëmendje te tifozët. Përtej kësaj, mbështetësit do të kenë edhe një arsye më shumë për të qenë […]

LEXO TE PLOTE