Connect with Us

Te Milani fërkojnë duart/ Në janar do vijnë Ibra, i pakënaquri i Juves dhe ylli i madh i Napolit

Seria A

Te Milani fërkojnë duart/ Në janar do vijnë Ibra, i pakënaquri i Juves dhe ylli i madh i Napolit

Publikuar

-

Nëse Milani nuk ka sigluar rezultate pozitive në këtë start sezoni, një pjesë të fajit e ka padyshim reparti i sulmit.

Kuqezinjtë janë ndër ekipet që kanë shënuar deri tani në Serie A. Piatek është në krizë dhe gabon edhe rastet më të mira, ndërsa portugezi Leao nuk ka eksperiencën e duhur për t’u bërë lider. Pikërisht për këtë arsye, drejtuesit po punojnë për të sjellë në janar një futbollist me shumë eksperiencë në repartin e avancuar. Emri i parë që josh drejtuesit kuqezinj, është ai i suedezit Zlatan Ibrahimovic.

Një tjetër futbollist që pëlqehet në Milanello, është edhe ai i kroatit të Juventusit, Mario Mandzukic, që nuk bën pjesë në planet e Sarrit dhe është gati të largohet nga Torino. Emri i fundit është ai i belgut të Napolit, Dries Mertens, që ka refuzuar rinovimin e kontratës me “të kaltrit”. Tre futbollistë që mund të rrisin optimizmin në skuadrën e Stefano Piolit pasi kanë treguar se janë të “frikshëm” përpara portës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Lazio e Strakoshës i shkakton humbjen e parë Juventusit/ Buzëqesh Interi

Publikuar

-

Lazio ka arritur të mposhtë me përmbysje skuadrën e Juventusit. Lacialët mposhtë 3-1 kampionët në fuqi të Italisë, falë golave të Luis Felipe, Milinkovic-Savic dhe Caicedo, që shfuqizuan golin e Cristiano Ronaldos që në minutën e 25-të. “Zonja e Vjetër” e nisi më mirë takimit, duke dominuar në qarkullim topi dhe në raste të krijuara. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Strakosha bën pritje spektakolare ndaj Dybalës

Publikuar

-

Nga

Po luhet në Romë, ndeshja mes Lacios dhe Juventusit, e vlefshme për xhiron e 15-të në Serie A. Juventusi i drejtuar nga Sarri kerkon me çdo kusht fitoren, për tu rikthyer përsëri në vendin e parë. Interi u ndal nga Roma ditën e djeshme në barazim, dhe kjo është një mundësi e artë për bardhezinjtë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Lazio-Juve: 45 minutat e para mbyllen në barazim/ Super ndeshje në “Olimpico”

Publikuar

-

45-minutat e para të supersfudës së javës së 15-të të Serisë A, Lazio-Juve, janë mbyllur në barazim 1-1. Në minutën e 25-të, Ronaldo mposhti Strakoshën, pas asistit të Bentancur. Në minutën e parë shtesë vendasit barazuan me Luiz Felipe, pas asistit të Luis Albertos. /CNA.al Gooooooooooooooooooooal Luiz Felipe @MnbrMadrid pic.twitter.com/er8ZGmQCdd — عز – @MnbrMadrid5 (@GoalHDNot636) […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ka gol në “Olimpico”/ Video: Cristiano Ronaldo mposht Strakoshën

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo ka kaluar në avantazh Juventusin në “Olimpico” ndaj Lazios, në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të të Serisë A. Në minutën e 25′, Ronaldo mposhti Strakoshin nga afër, pas një aksioni të shpejtë të bardhezinjve dhe asistit të Bentancur. /CNA.al Cristiano Ronaldo ⚽💯😍 Juventus take the lead 💯😍⚽#LazioJuventus #ForzaJuve pic.twitter.com/Gi3LWglwI9 — Sport […]

LEXO TE PLOTE