Connect with Us

700 mijë euro për Skënderbeun, 3 futbollistë bëjnë gati largimin në janar

Sport

700 mijë euro për Skënderbeun, 3 futbollistë bëjnë gati largimin në janar

Publikuar

-

Korçarët pavarësisht rezultateve dhe pozicionit në renditje, janë të vetëdijshëm se ajo çka vlen më shumë në këtë sezon është promovimi i futbollistëve. Jo më kot Skënderbeu i këtij viti është i mbushur me talente dhe futbollistë që presin të shpërthejnë në këtë sezon dhe më pas të provojnë një aventurë jashtë Shqipërisë.

Një mundësi të tillë Skënderbeu ua ka premtuar këtyre lojtarëve që në kohën kur i bëri pjesë të ekipit. Veç Dejvi Bregut, i cili ka dalë hapur se do të kërkojë me ngulm largimin në janar, janë edhe dy futbollistët e tjerë të sulmit, si Krasniqi dhe Gripshi që mund të bëhen pjesë e merkatos.

Në total për linjën e sulmit, Skënderbeu është i vendosur që të kërkojë më shumë se 700 mijë euro për të lënë të lirë një repart të tërë. Megjithëse mundësia më e madhe, duke parë edhe situatën e klubit, është që vetëm një prej tre futbollistëve të nxirret të merkato dhe ky me shumë mundësi do të jetë Bregu.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Video: Ronaldo dhe Buffon takojnë dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Thumanë

Publikuar

-

Futbolli na ka treguar shpeshherë që është më shumë se një lojë. Dy legjendat e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon, kanë takuar dy fëmijë shqiptarë, që i kanë shpëtuar tragjedisë së tërmetit në Thumanë. Video është publikuar në Facebook nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. “Një surprizë për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Inter-Roma/ Formacionet zyrtare

Publikuar

-

Inter-Roma do të jetë ndeshja e parë e javës së 15-të në Serie A. Zikaltrit duan fitoren për të vazhduar kryesimin, ndërsa verdhekuqtë duan të vazhdojnë ecurinë pozitive të javëve të fundit. Conte ka hedhur në fushë formacionin më të mirë të mundshëm pas mungesave të Sensit, Barella, Gagliardinit. Formacionet zyrtare: Roma: Mirante; Santon, Mancini, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Lum Kosova që e ka, Muriqi është bishë/ Shënon golin e radhës për Fenerbahcen

Publikuar

-

Vedat Muriqi nuk di të ndalet. Sulmuesi i Fenderbahce ka shënuar golin e barazimit në sfidën që gjiganti turk po luan në shtëpi ndaj Genclerbirligi. Miqtë shënuan të parët dhe sulmuesi dardan ka bërë detyrën, duke barazuar. Për Muriqin ky është goli i tetë në kampionatin turk me fanellën e Fenerbhace. Sezonin e shkuar ai […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Kupa e Italisë/ Interi i pafat, buzëqeshin ekipet e tjera të mëdha

Publikuar

-

Është hedhur shorti për fazën e 1/8 të Kupës së Italisë. Short i pranueshëm për Juventusin, Milanin, Napolin dhe Lazion, teksa Interi i Contes do të ketë kundër një rival të vështirë. Zikaltrit do të luajnë përballë Cagliarit, por i favorizon fakti që ndeshje do të zhvillohet në shtëpi. Fiorentina-Atalanta është një tjetër duel i […]

LEXO TE PLOTE