Connect with Us

Boll me këta trajnerë, Maldini ka një ëndërr të madhe për stolin e Milanit

Seria A

Boll me këta trajnerë, Maldini ka një ëndërr të madhe për stolin e Milanit

Publikuar

-

Milani ka vite që ka humbur shkëlqimin e dikurshëm. Ndërrohen pronarët, trajnerët, lojtarët, stafi dhe sërish Milani nuk po ngre kokë. Këtë sezon një rol të rëndësishëm drejtues iu është dhënë edhe dy legjendave të kuqezinjve, Paolo Maldinit dhe Zvonimir Boban.

Milani e nisi këtë sezon me Marco Giampaolon, por ai u shkarkua vetëm pas 7 javëve. Tani drejtimin e kuqezinjve e ka marrë Pioli, por as ky nuk po bind, edhe pse është ende shpejt.

Ashtu si edhe shumica e tifozëve të Milanit, Paolo Maldini po mendon për një emër të madh për stolin e Milanit, për një trajner që ka bërë histori me kuqezinjtë si lojtar dhe trajner, Carlo Ancelotti.

60-vjeçari nuk po kalon momente të mira te Napoli dhe ka prishur raportet me presidentin De Laurentiis, ndaj largimi i tij është thjesht çështje kohe. Te Milani, me në krye Maldinin duan të përfitojnë nga kjo situatë dhe duan të afrojnë “Carleton” në Milano. Por, për ta bërë realitet këtë dëshirë të të gjithë kuqezinjve nevojitet një plan konkret dhe afrime të bujshme, ndryshe Ancelotti nuk mund të pranojë drejtimin e një ekipi ku shumica e lojtarëve nuk janë të vetëdijshëm për peshën e fanellës së mbajne mbi supe. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Interi prish planet e Milanit, kërkon t’i rrëmbejë objektivin e madh të merkatos

Publikuar

-

E ardhmja e Zlatan Ibrahimovic është enigma e madhe e kësaj merkatoje janari. Sulmuesi suedez do të largohet nga Los Angeles Galaxy në fund të muajit dhjetor, për të qënë i lirë për të zgjedhur skuadrën e tij të re. Shumë ekipe janë futur në lojë, me Milanin që duket më e avantazhuar. Por, për […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ish-ylli i Milanit zbulon prapaskenën/ “Më shitën te PSG përpara se të ma thonin, unë isha në det”

Publikuar

-

Në një intervistë të fundit, Zlatan Ibrahimovic ka folur për shuëm gjëra, por edhe për transferimin e bujshëm në vitin 2012 nga Milani te PSG-ja. Suedezi e thënë dhe hërë të tjera se ai nuk donte të largohej nga kuqezinjtë, por ishin ata që vendosnin të shisnin. “Isha në det dhe po pushoja… Shoh celularin […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ibrahimovic tallet keq me Ronaldon/ Deklarata e suedezit po bën xhiron e botës

Publikuar

-

Zlatan Ibrahimovic ka thumbuar përsëri Cristiano Ronaldon. Suedezi nuk i ka kursyer thumbat ndaj portugezit dhe beson se ka vetëm një Ronaldo në historinë e futbollit, këtu e ka fjalën për Fenomenin brazilian. “Do ta gjej Ronaldon e vërtetë në Itali? Jo, historia e futbollit njeh vetëm një Ronaldo, dhe ai është braziliani”, tha Ibrahimovic. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ibra lëshon perlën e radhës/ Prita 4 vjet për të bërë për spital të “çmendurin” e Interit

Publikuar

-

Një nga pjesët më interesante të intervistës së dhënë nga Zlatan Ibrahimovic për revistën GQ është ajo ku flet për një ndërhyrje të rëndë ndaj Marco Materazzit, të cilën suedezi e pranon se e kishte bërë me qëllim. “Në një derbi të Italisë, Juventus-Inter të vitit 2006 (Zlatan atëherë ishte pjesë e bardhezinjve), m’u desh […]

LEXO TE PLOTE