Connect with Us

I mundi Skënderbeu, ja ç’po ndodh te Bylisi

Sport

I mundi Skënderbeu, ja ç’po ndodh te Bylisi

Publikuar

-

Bylisi pësoi humbjen e dytë për këtë sezon dhe të parën për fazën e dytë, duke u mundur në shtëpi nga Skënderbeu me rezultatin 2-3. Ballshiotët e kanë me gjykimin, ndërsa skuadra si edhe pretendojnë ata duhet që ta fitonte ndeshjen.

Lojtarët titullarë marrin edhe përgjegjësitë e veta. Stivian Janku është një nga lojtarët premtues të Bylisit që ka luajtur si titullar edhe këtë sezon në Superiore. Janku ka luajtur në pesë takime të këtij sezoni si titullar, ndërsa në Shkodër shënoi golin e fitores së ballshiotëve.

Stivian Janku ndihet keq që nuk arriti të ndalet atë sulm të korçarëve dhe sidomos Gripshin ku Skënderbeu shënoi edhe golin e tretë: “Më vjen keq që u mundëm në momentin tonë më të mirë. Ne nuk duhej që të dilnim të paktën pa pikë nga ajo ndeshje. Goli i parë i korçarëve tashmë e ka parë tërë Shqipëria që ka qenë një penallti që nuk duhej dhënë”.

” Neve na është mohuar një penallti, të cilat kanë ndryshuar komplet rrjedhën e lojës. Ndoshta edhe ne lojtarët në ato 4-5 minuta kur realizuam golin e dytë nuk duhet që të ishim treguar euforikë, por futbolli kështu e ka”,-tha shtatlarti Janku.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Video: Ronaldo dhe Buffon takojnë dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Thumanë

Publikuar

-

Futbolli na ka treguar shpeshherë që është më shumë se një lojë. Dy legjendat e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon, kanë takuar dy fëmijë shqiptarë, që i kanë shpëtuar tragjedisë së tërmetit në Thumanë. Video është publikuar në Facebook nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. “Një surprizë për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Inter-Roma/ Formacionet zyrtare

Publikuar

-

Inter-Roma do të jetë ndeshja e parë e javës së 15-të në Serie A. Zikaltrit duan fitoren për të vazhduar kryesimin, ndërsa verdhekuqtë duan të vazhdojnë ecurinë pozitive të javëve të fundit. Conte ka hedhur në fushë formacionin më të mirë të mundshëm pas mungesave të Sensit, Barella, Gagliardinit. Formacionet zyrtare: Roma: Mirante; Santon, Mancini, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Lum Kosova që e ka, Muriqi është bishë/ Shënon golin e radhës për Fenerbahcen

Publikuar

-

Vedat Muriqi nuk di të ndalet. Sulmuesi i Fenderbahce ka shënuar golin e barazimit në sfidën që gjiganti turk po luan në shtëpi ndaj Genclerbirligi. Miqtë shënuan të parët dhe sulmuesi dardan ka bërë detyrën, duke barazuar. Për Muriqin ky është goli i tetë në kampionatin turk me fanellën e Fenerbhace. Sezonin e shkuar ai […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Kupa e Italisë/ Interi i pafat, buzëqeshin ekipet e tjera të mëdha

Publikuar

-

Është hedhur shorti për fazën e 1/8 të Kupës së Italisë. Short i pranueshëm për Juventusin, Milanin, Napolin dhe Lazion, teksa Interi i Contes do të ketë kundër një rival të vështirë. Zikaltrit do të luajnë përballë Cagliarit, por i favorizon fakti që ndeshje do të zhvillohet në shtëpi. Fiorentina-Atalanta është një tjetër duel i […]

LEXO TE PLOTE