Connect with Us

Juventusi e shiti për 40 milionë euro, Milani po mendon ta rikthejë sërish në Serie A

Seria A

Juventusi e shiti për 40 milionë euro, Milani po mendon ta rikthejë sërish në Serie A

Publikuar

-

Moise Kean u largua në merkaton e verës nga Juventusi te Evertoni për 40 milionë euro, por aventura e sulmuesit italian nuk po shkon ashtu siç pritej në Premier League.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane. Kean mund të rikthehet që në janar në Serie A. Milani po mendon huazimin e 19-vjeçarit me të drejtë blerje në fund të sezonit.

Kuqezinjtë kanë nisur bisedimet me agjentin e lojtarit, Mino Raiola, me të cilin kanë një marrëdhënie shumë të mirë. Në 12 javë në Premier League, Kane ka luajtur vetëm në dy ndeshje dhe ende nuk e ka gjetur golin, ndërsa te Juventusi në Serie A ishte gjithmonë protagonist kur futej në fushë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: