Connect with Us

Juventusi kopjon idenë e Interit, një belg për sulmin

Seria A

Juventusi kopjon idenë e Interit, një belg për sulmin

Publikuar

-

Juventusi kërkon të përfitojë nga situata jo e mirë që po kalon Napoli dhe synon t’i rrëmbejë Dries Mertens. Kontrata e belgut mbaron në qershor të këtij viti dhe Juventusi po planifikon që pikërisht Mertens të jetë goditja e radhës me parametra zero.

Gazetari italian Romero Agresti, mendon se pikërisht pas ngurimit të Mertens për të rinovuar me Napolin qëndron Juventusi. Një tjetër arsye e madhe që e shtyn belgun drejt Juves është dhe trajner Sarri, me të cilin ka pasur një marrëdhënie të shkëlqyer kur ai drejtonte Napolin.

Madje, edhe vetë agjenti i lojtarit nuk e ka mohuar mundësinë që sezonin e ardhshëm ta shohim me fanellën e “Zonjës”, e cila po mendon të ndjekë strategjinë e Interit, që ia besoi sulmin një belgu, si Romelu Lukaku. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Shumë zhurmë për asgjë, Interi dhe Roma ndahen në paqe/ Juve fërkon duart

Publikuar

-

Roma ka ndalur marshimin e Interit kryesues të Serisë A, duke bllokuar skuadrën e Antonio Contes në një barazim pa gola në “San Siro”. Një ndeshje ku skuadrat kishin mungesa të shumta, të cilave iu shtuan dëmtimet e Santon dhe Candreva, e ku nuk munguan rastet për gol, por askush nuk arriti të tundte rrjetën. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Inter-Roma: 45 minutat e para/ Çdo gjë “ok”, por mungon goli

Publikuar

-

Pjesa e parë e supersfidës së javës së 15-të të Serisë A mes Interit dhe Romës, që po luhet në “San Siro” është mbyllur në barazim pa gola. Një ndeshje me emocione dhe rivalitet, me një super atmosferë në stadium, por me pak raste të pastra. Të dyja ekipet po tregohen të kujdesshme dhe duan […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Video: Ronaldo dhe Buffon takojnë dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Thumanë

Publikuar

-

Futbolli na ka treguar shpeshherë që është më shumë se një lojë. Dy legjendat e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon, kanë takuar dy fëmijë shqiptarë, që i kanë shpëtuar tragjedisë së tërmetit në Thumanë. Video është publikuar në Facebook nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. “Një surprizë për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Inter-Roma/ Formacionet zyrtare

Publikuar

-

Inter-Roma do të jetë ndeshja e parë e javës së 15-të në Serie A. Zikaltrit duan fitoren për të vazhduar kryesimin, ndërsa verdhekuqtë duan të vazhdojnë ecurinë pozitive të javëve të fundit. Conte ka hedhur në fushë formacionin më të mirë të mundshëm pas mungesave të Sensit, Barella, Gagliardinit. Formacionet zyrtare: Roma: Mirante; Santon, Mancini, […]

LEXO TE PLOTE