Connect with Us

Milani dhe Interi në garë të fortë për futbollistin shqiptar

Seria A

Milani dhe Interi në garë të fortë për futbollistin shqiptar

Publikuar

-

Granit Xhaka duket se ka përfunduar në merkato pas asaj situate të krijuar me tifozët e klubit të Arsenal. Ndërkohë që trajneri Unai Emeri i hoqi shiritin e kapitenit dhe e pranoi se mesfushori mund të mos e përfaqësoj sërish fanellën e topçinjve.

Kështu, në merkaton dimërore priten të reja nga Xhaka. Futbollisti shqiptar ka marrë vëmendjen e Milanit, teksa kuqezinjtë nuk janë të kënaqur nga mesfusha aktuale, ndërsa do të largojnë Kesi. Në këtë formë, Xhaka shihet si një përforcim me shumë vlera duke llogaritur eksperiencën e mesfushorit. Por, në qytetin e Milanos nuk janë vetëm kuqezinjtë që interesohen për Xhakën.
Bëhet fjalë edhe për Interin, me trajnerin Konte që kërkon më shumë opsione në organikën e zikaltërve dhe Xhaka mund të jetë një alternativë reale. Mbase, lajmet që mesfushori ishte duke kërkuar shtëpi në Milano, nuk lidhen vetëm me skuadrën e Milanit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Lazio e Strakoshës i shkakton humbjen e parë Juventusit/ Buzëqesh Interi

Publikuar

-

Lazio ka arritur të mposhtë me përmbysje skuadrën e Juventusit. Lacialët mposhtë 3-1 kampionët në fuqi të Italisë, falë golave të Luis Felipe, Milinkovic-Savic dhe Caicedo, që shfuqizuan golin e Cristiano Ronaldos që në minutën e 25-të. “Zonja e Vjetër” e nisi më mirë takimit, duke dominuar në qarkullim topi dhe në raste të krijuara. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Strakosha bën pritje spektakolare ndaj Dybalës

Publikuar

-

Nga

Po luhet në Romë, ndeshja mes Lacios dhe Juventusit, e vlefshme për xhiron e 15-të në Serie A. Juventusi i drejtuar nga Sarri kerkon me çdo kusht fitoren, për tu rikthyer përsëri në vendin e parë. Interi u ndal nga Roma ditën e djeshme në barazim, dhe kjo është një mundësi e artë për bardhezinjtë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Lazio-Juve: 45 minutat e para mbyllen në barazim/ Super ndeshje në “Olimpico”

Publikuar

-

45-minutat e para të supersfudës së javës së 15-të të Serisë A, Lazio-Juve, janë mbyllur në barazim 1-1. Në minutën e 25-të, Ronaldo mposhti Strakoshën, pas asistit të Bentancur. Në minutën e parë shtesë vendasit barazuan me Luiz Felipe, pas asistit të Luis Albertos. /CNA.al Gooooooooooooooooooooal Luiz Felipe @MnbrMadrid pic.twitter.com/er8ZGmQCdd — عز – @MnbrMadrid5 (@GoalHDNot636) […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ka gol në “Olimpico”/ Video: Cristiano Ronaldo mposht Strakoshën

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo ka kaluar në avantazh Juventusin në “Olimpico” ndaj Lazios, në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të të Serisë A. Në minutën e 25′, Ronaldo mposhti Strakoshin nga afër, pas një aksioni të shpejtë të bardhezinjve dhe asistit të Bentancur. /CNA.al Cristiano Ronaldo ⚽💯😍 Juventus take the lead 💯😍⚽#LazioJuventus #ForzaJuve pic.twitter.com/Gi3LWglwI9 — Sport […]

LEXO TE PLOTE