Connect with Us

Balaj: E pabesueshme të të shënojë Andorra dy gola

Kombëtare

Balaj: E pabesueshme të të shënojë Andorra dy gola

Publikuar

-

Bekim Balaj, sulmuesi i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, dhe është shprehur shumë i zhgënjyer për barazimin ndaj Andorrës, ku sipas tij duhet të ishte bërë më shumë.

“Sigurisht që mund të bënim shumë më tepër. Nuk duhej ky barazim në shtëpi. Ndeshja nisi mirë, shënuam shpëjt. Por të vjen keq që morëm dy gola të tillë nga Andorra. Nuk mund të them që arrijë të shënoj gjithmonë, por unë mundohem të japë më të mirën.

Jam i gatshëm të jap maksimumin tim. Shënuam shpejt dhe e kishim nën kontroll, por në 16-she, bëhej shumë e vështirë. Rezultati 2-2 lë shumë vend për diskutim. Duhet të bënim më shumë”, shprehet Balaj.

“Po të shënosh dy gola një ekipi si Andorra dhe të mos fitosh, nuk të besohet. Ato topa që u futën në zonë, ishin fatal, pasi arritën të shënonin. Mbrojtja ka treguar siguri në eliminatore, të thuash që do na shënonte Andorra dy gola, nuk do na besohej”, përfundon Balaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Dy shqiptarë magjepsin Serinë A, përzgjidhen në listën e …

Publikuar

-

Nga

Serie A ka publikuar listën me 15 futbollistët që kanë rikuperuar më shumë herë topin deri në këtë pjesë të sezonit.  Në krye qëndron një shqiptar. Bëhet fjalë për ish-futbollistin e Partizanin, Amir Rrahmanin i cili ia ka dalë të rikuperojë topin në 271 raste. Dhe jo më kot, mbrojtësi është zyrtarizuar si lojtari më […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

E BUJSHME/ Zbulohet lista, ja cilët janë 5 futbollistë shqiptarë më të shtrenjtë në botë

Publikuar

-

Nga

Në bazë të vlersimeve të “transfermarkt” është përpiluar së fundmi edhe lista me5  futbollistët shqiptarë më të shtrenjtë në botë: I pari në listë është Milot Rashica, futbollisti i Werderit të Bremenit që luan në Bundesligën gjermane dhe anëtar i përfaqësueses së Kosovës. Rashica sipas “transfermarkt” është vlerësuar në 35 milion euro. Në pozitën e dytë […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

“Boom boom” Lenjani, futbollisti i Kombëtares gjen rrugën e rrjetës me Sionin

Publikuar

-

Nga

Ermir Lenjani e ka nisur në mënyrë më të mirë të mundshme vitin 2020, teksa ka gjetur rrugën e rrjetës në miqësore, me skuadrën ku ai aktivizohet Sionin. Lojtari i Kombëtares ishte ai që kaloi në epërsi ekipin e tij, në minutën e 9-të të sfidës, ndaj Yverdon, takim që përfundoi në barazim 1-1. Edhe […]

LEXO TE PLOTE