Connect with Us

Barça kërkon një sulmues në vendin tim?/ Suarez bën deklaratën e papritur

La Liga

Barça kërkon një sulmues në vendin tim?/ Suarez bën deklaratën e papritur

Publikuar

-

“Nuk është diçka çuditshme që klubi po kërkon një numër 9 tjetër, është realiteti i futbollit. Vjen momenti në të cilin mosha ime nuk do të më lejojë të jem në lartësinë e nevojave të Barcelonës”. Janë këto fjalët e Luis Suarezit, në një intervistë të dhënë së fundmi. Sulmuesi i Barcelonës foli për të ardhmen, por edhe për eksperiencën e tij aktuale me fanellën e klubit “blaugrana”.

“Kërkesat e Barcelonës janë të pafundme, çdo 3 ditë je nën provë, nuk ke pushim. Nëse gabon, nuk të falin. As edhe një ndeshje të gabuar. Nuk është e lehtë të vish në një klub si Barcelona, të përshtatesh dhe të fitosh vendin. U bënë pesë vjet që jam në klub dhe bashkëjetoj në mënyrë konstante me presionin, duke kërkuar të përgjigjem në të njëjtën mënyrë”, – pranoi “El Pistolero”.

Barcelona, siç konfirmohet edhe nga deklaratat e Suarezit, është në kërkim në një numri të ri 9 për të ardhmen. Eric Abidal është që tani duke punuar me stafin për të gjetur zëvendësuesin e urguajanit dhe siç bën të ditur “El Mundo Deportivo”, ka një listë lojtarësh për sondazhin “blaugrana”.

Klubi është i interesuar për disa lojtarë nëpër Europë si: Lewandowski, Harry Kane, Aubameynag, Mbappe, Icardi, Lautaro Martinez dhe Haaland. Gjuetia e Barcelonës për numrin 9, pas Suarezit, ka nisur.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

E bujshme/ Perez tërheq Realin nga La Liga dhe Championsi?!

Publikuar

-

E përditshmja spanjolle “Sport”, ka publikuar sot një lajm vërtetë të bujshëm, ku thuhet se Florentino Perez mund të largojë së shpejti Realin nga La Liga dhe Championsi. Sipas medies në fjalë, Perez po mendon për krijimin e një Superlige globale ku do të merrnin pjesë 20 ekipe nga të gjitha kontinentet, të ndara në […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Interi mbetet thatë, kampioni i botës i “shkel syrin” Atletico Madridit

Publikuar

-

Oliver Giruoud është futbollisti i parë në listën që Conte iu ka kërkuar drejtuesve të Interit, për t’i transferuar në merkaton e janarit. francesi nuk është në planet e Lampard dhe largimi i tij nga Londra është e sigurt. Por, përveç Interit, së fundmi në garë për kampionin e botës është futur bindshëm edhe Atletico […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

A do të bëjë Reali përforcime në merkaton e janarit/ Zidane jep përgjigjen e papritur

Publikuar

-

Zinedine Zidane ka dalë sot në konferencë shtypi në prag të sfidës së radhës në La Liga ndaj Espanyol. Ndër shumë tema, Zidane u ngacmua nga gazetarët edhe për ndonjë përforcim të mundshëm gjatë merkatos së janarit. “Përforcimet? Mund të ndodh gjithçka. Kur vjen momenti do të shohim. Por, tani për tani do të vazhdoj […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Sa shumë mungesa/ Reali me formacion të arnuar ndaj Barcelonës (foto)

Publikuar

-

Më 18 dhjetor, Real Madrid do të udhëtojë në Katalonjë me shumë mungesa të mëdha për t’u përballur me Barcelonën. “El Clasico” e parë e këtij sezoni duhej të ishte luajtur më 26 tetor, por u shty për shkak të situatës së rënduar politike në Katalonjë. Kur na ndajnë edhe pak ditë nga kjo supersfidë, […]

LEXO TE PLOTE