Connect with Us

Interi përgatit bombën e janarit, ja dy emrat e mëdhenj që kërkon Conte

Seria A

Interi përgatit bombën e janarit, ja dy emrat e mëdhenj që kërkon Conte

Publikuar

-

Merkato e janarit po afron dhe drejtuesit e Interit janë vënë që tani në lëvizje për të plotësuar dëshirat e Conte-s. Trajneri zikaltër iu ka kërkuar drejtuesve të klubit dy emra të mëdhenj, të dy të pakënaqur te klubet respektive: Alessandro Florenzi dhe Oliver Giroud.

Siç raportohet nga “Tuttosport”, kapiteni aktual i verdhezinje nuk bën më pjesë në planet e trajnerit Fonseca dhe këtë sezon deri tani ka ngrohur stolin, ndaj tek Interi duan të përfitojnë nga kjo situatë, duke qenë se Conte dhe lojtari njihen mirë bashkë, pasi kanë punuar në kombëtaren e Italisë.
Fillimisht zikaltrit do të kërkojnë huazimin deri në fund të sezonit, më pas duke parë dhe rendimentin e lojtarëit do të vendoset për fatin e tij.

Emri tjetër që po lakohet shumë këto ditë për një transferim në Milano është ai i Oliver Giroud. Kampioni i botës është i pakënaqur me minutat e pakta që i jep Lampard, ndaj është vënë në kërkim të një klubi të ri. Në anën tjetër, Conte e njeh mirë francezin që nga koha kur drejtonte vetë Chelsean dhe e sheh atë si njeriun e duhur në sulm dhe alternativë e tretë pas dyshes Lukaku-Martinez. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: