Connect with Us

Reja i zhgënjyer: Ja çfarë nuk më pëlqeu sonte te ekipi

Kombëtare

Reja i zhgënjyer: Ja çfarë nuk më pëlqeu sonte te ekipi

Publikuar

-

Edi Reja, trajneri i Kombëtares, ka folur për mikrofonin e “Supersport”, pas ndeshjes duke thënë:

Barazimi ndaj Andorrës? “Nuk mund të jemi të kënaqur me këtë ndeshje që kemi bërë. Nuk më pëlqeu qëndrimi i disa lojtëreve në fushë, nuk më pëlqeu loja, por as rezultati”.

Golat e pësuar? “Sot u treguam mëndjelehtë, na vuri në vështirësi ana mendore dhe psikologjike. Ne kemi bërë paraqitje më të mira sesa kjo. Nuk e kuptova pse ishim të lëxueshëm dhe të parashikueshëm, në lojën tonë. E kishim parashikuar këtë gjë, dhe nuk kuptova dot këtë rezultat dhe rendiment”.

Pikët e humbura? “Kishim zgjedhje të limituara. Gjasula ishte i skualifikuar. Bare rrezikonte ndeshje me Francën. Kundër Andorrës, u përshtata nivelit të saj. Ajo që nuk më pëlqeu ishte manovra e ekipit., që ishte e ngadaltë. Doja më shumë nga skuadra dhe nga këta lojtarë”.

Nuk e kuptuan rëndësinë e ndeshjes lojtarët? “Ishte gjëja e parë që bërë, pasi u grumbullova, i tregova rëndësinë e ndeshjes. Shqipëria ka sëmundje kundër skuadrave më të dobëta se ajo që mbyllet në mbrojtje. Kundër skuadrave që sulmojnë del në lojën e saj. Jam i zhgënjyer nga ky rezultat, ashtu siç janë dhe lojtarët”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kombëtare

Çmendet Napoli, synon si trajner Edi Rejën për pasues të Ançelotit

Publikuar

-

Nga

Edi Reja dhe Shqipëria. Një histori e cila nga entuziazmi dhe dëshira për të rinovuar, u la në harresë, me kontratën e re që ende nuk është firmosur. Tani misteri shtohet me zërat që vijnë nga Italia sipas të cilave tekniku 74-vjeçar, është një prej kandidatëve që Napoli po studion, në rast të largimit nga […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Jo vetëm Muriqin, Fenerbahce do edhe “yllin” tjetër të Kosovës

Publikuar

-

Nga

Fenerbahçe duket se ka hedhur sytë tek një tjetër futbollisti i përfaqësueses së Kosovës. Bëhet futbollistin Florent Hadërgjonaj. Mbrojtësi i krahut të djathtë të Hudersfildit dëshiron të hedhë një hap të rëndësishëm në karrierën e tij, teksa aktivizohet në divizionin e dytë të futbollit anglez Championship. Vlerat e 25-vjeçarit janë marrë në konsideratë nga verdhezinjtë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

Menaxheri i Kumbullës i shkel syrin Napolit, ja deklarata e tij

Publikuar

-

Nga

Marash Kumbulla është kthyer në një nga emrat më të lakuar në merkaton e futbollistëve në Itali dhe nuk është rastësi që shumë prej klubeve më të mëdha po e monitorojnë me kujdes situatën e tij. Futbollisti  i Veronës fillimisht tërhoqi vëmendjen e Juventusit e tashmë edhe të Napolit, me menaxherin e tij, Xhani Vitale, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kombëtare

E mbani mend Elvis Kabashin që refuzoi Shqipërinë? Ja ku ka firmosur kontratën e re

Publikuar

-

Nga

Shtatë skuadra në vetëm 6 vite karrierë si futbollist, shpesh duke qëndruar pak javë e luajtur pak minuta në secilën prej tyre. Kjo ka qenë trajektorja e karrierës së Elvis Kabashit i cili kishte kaluar sa në një ekip në tjetrin që në moshë të re, në vitin 2013, kur vendosi se ishte shumë i […]

LEXO TE PLOTE