Connect with Us

Strakosha: Mendojnë se jam te Lazio për shkak të Igli Tares

Kombëtare

Strakosha: Mendojnë se jam te Lazio për shkak të Igli Tares

Publikuar

-

Thomas Strakosha është kthyer përsëri në protagaonist me skuadrën e Lacios, duke e ndihmuar këtë të fundit që të ngjitë një nga një shkallët për t’u kthyer në zonën Champions, aty ku ekipi pretendon të kthehet në sezonin e ardhshëm edhe pse marrëdhëniet me Europën në vitet e fundit nuk i ka pasur aq të mira. Nga grumbullimi i përfaqëuseses, portieri i kuqezinjve ka dhënë një intervistë të gjatë për “Corriere Dello Sport”, duke u ndalur sidomos te paraqitjet e tij në Itali ku në javën e fundit ka pritur një penalti ndaj Leçes.

“Po mundohem që të përmirësohem në çdo aspekt, nuk e cilësoj veten një pritës penalltish, por shpresoj që të bëhem i tillë. Nuk ka sekrete të mëdha, me Grixhionin studiojmë gjuajtësit e pastaj në moment vendos nga të hidhem’, shpjegoi lojtari i cili ka treguar momentet negativq që nuk do të harrojë kurrë.

“Është finalja ime e parë e Kupës e humbur ndaj Juventusit dhe humbja në Salcburg. Por ajo me Interin më 20 maj, më ka lënë ndjesinë më të keqe në karrierën time. Vija nga një javë e tmerrshme për një dëmtim në shpinë dhe nuk isha i sigurt se mund të luaja, mendoja se nuk mund të ndihmoja skuadrën. Pritja më e bukur? Ajo ndaj Dibala në “Allianz” sidomos për vlerën që kishte, pritje në minutën e fundit dhe nuk fitonim atje prej 15 vitesh”, ka treguar Strakosha i cili pranon se shpesh përballet me paragjykimin se është shqiptar.

“Kritikat? Nuk i vë vesh, nuk shoh dhe nuk dëgjoj. Kur më thonë se jam këtu vetëm sepse Tare është shqiptar mendoj: më mirë të më kritikojnë mua se sa skuadrën, ka gjithmonë paragjykime”, shpjegoi ai.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: