Connect with Us

Unë probleme me Messin? Ish-kampioni i botës dhe i Barcelonës tregon të vërtetën pas kaq vitesh

La Liga

Unë probleme me Messin? Ish-kampioni i botës dhe i Barcelonës tregon të vërtetën pas kaq vitesh

Publikuar

-

Ish-fituesi i Kupës së botës me Spanjën në vitin 2010 dhe fitues i shumë trofeve me Barcelonën, David Villa, ka zyrtarizuar dje tërheqjen nga futbolli në fund të këtij viti. Villa, 37 vjeç, aktualisht luan në Japoni, aty ku do të mbyllë edhe karrierën.

Në konferencën për shtyp ku dha lajmin për tërheqjen nga futbolli, David Villa foli dhe për 3 sezonet që kaloi te Barcelona 2010-2013, si dhe sqaroi aludimet se ai dhe Messi nuk kanë pasur një marrëdhënie të mirë.

“Asnjëherë nuk kam pasur polemika, me Messin apo me ndonjë shok tjetër skuadre. Leon e konsideroj një koleg të shkëlqyer dhe ndihem me shumë fat që kam luajtur në një ekip me të”, u shpreh Villa.

Në momentin kur Villa u largua nga Barcelona për t’u transferuar te rivalët e Atletico Madrid, në media u përfol se ishte Messi ai që kishte kërkuar largimin e sulmuesit spanjoll nga katalanasit. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Plani i frikshëm i Perez/ Presidenti i UEFA-s del kundër: Kjo do të shkatërronte futbollin

Publikuar

-

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka reaguar ashpër publikisht pas lajmeve të fundit mbi planin e frikshëm të Florentino Perez. Presidenti i Realit ka hedhur idenë e krijimit të një kompeticioni të ri botëror për klube, pra një tip Super Lige globale ku do të merrnin pjesë 20 ekipe nga kontinente të ndryshme të ndara […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Interi të mos mbajë shpresa kot/ Valverde ua bën të ditur që sot zikaltërve

Publikuar

-

Trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde i ka çuar një sinjal të qartë Interit se katalanët nuk kanë për t’u falur asgjë të martën në mbrëmje, në sfidën e fundi të grupeve të Champions, që do të vendosë edhe skuadrën e dytë të grupit, që do të kualifikohet në fazën e 1/8-ave. “Nuk do të shkojmë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E bujshme/ Perez tërheq Realin nga La Liga dhe Championsi?!

Publikuar

-

E përditshmja spanjolle “Sport”, ka publikuar sot një lajm vërtetë të bujshëm, ku thuhet se Florentino Perez mund të largojë së shpejti Realin nga La Liga dhe Championsi. Sipas medies në fjalë, Perez po mendon për krijimin e një Superlige globale ku do të merrnin pjesë 20 ekipe nga të gjitha kontinentet, të ndara në […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Interi mbetet thatë, kampioni i botës i “shkel syrin” Atletico Madridit

Publikuar

-

Oliver Giruoud është futbollisti i parë në listën që Conte iu ka kërkuar drejtuesve të Interit, për t’i transferuar në merkaton e janarit. francesi nuk është në planet e Lampard dhe largimi i tij nga Londra është e sigurt. Por, përveç Interit, së fundmi në garë për kampionin e botës është futur bindshëm edhe Atletico […]

LEXO TE PLOTE