Connect with Us

Vendim i momenteve të fundit/ Edi Reja bën ndryshim në mesfushë, ja formacioni për sonte

Kombëtare

Vendim i momenteve të fundit/ Edi Reja bën ndryshim në mesfushë, ja formacioni për sonte

Publikuar

-

Kombëtarja ka mbyllur sot përgatitjet me një seancë paradite në Durrës, që ka shërbyer për të njohur skuadrën përfundimisht me formacionin që do të luajë në orën 20:45 ndaj Andorrës në stadiumin “Elbasan Arena”.

Trajneri Edi Reja ka bërë disa ndryshime, duke lënë titullarë të rëndësishëm jashtë formacionit, kjo edhe për t’i ruajtur për ndeshjen e së dielës ndaj Francës. “Panorama Sport” mëson se me skemën 3-5-2, mbrojtja konfirmon Ismajlin, Gjimshitin dhe Veselin. Në qendër të mesfushës risitë janë Ramadani dhe Ndoji, ndërsa nga krahët do të luajë Roshi dhe Trashi.

Si titullarë do ta nisë edhe Memushaj, i cili kishte shfaqur shqetësime pas një goditje në brinjë që kishte marrë në ndeshjen e fundit me Peskarën në Serinë B. Ndërsa dyshja e sulmit do të përbëhet nga Manaj dhe Balaj, duke bërë kështu shtyrjen e debutimit për Florian Kamberin, i cili u dëmtua dje në kavilje dhe gjasat janë të mos grumbullohet fare për këtë takim.

Ndërkohë, deri pak orë para ndeshjes në dyshim vazhdon të jetë porta, por Berisha duket më i avantazhuar të jetë titullar sot ndaj Andorrës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: