Connect with Us

Zyrtare: Ja ekipi i parë në grupin e Shqipërisë që siguron zyrtarisht biletën për në Euro 2020

Sport

Zyrtare: Ja ekipi i parë në grupin e Shqipërisë që siguron zyrtarisht biletën për në Euro 2020

Publikuar

-

Turqia është ekipi i parë i grupit H, që siguron biletën për në Euro 2020. Turqia barazoi pa gola ndaj Islandës në Stamboll dhe kualifikohet zyrtarisht për në Europian.

Në këtë grup bën pjesë edhe Shqipëria, që nuk ka shanse për kualifikim por më rast fitoreje ndaj Andorrës sot, do të regjistrojë më shumë pikë të marra ndonjëherë në edicionet eliminatore.

E dyta që pritet të kualifikohet sot në këtë grup është Franca. “Gjelat” presin në fushën e tyre Moldavinë dhe fiorja është thjesht formalitet, pasi nuk diskutohet. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: