Connect with Us

8 gola të shënuar/ Ish-dështakut të Interit që tani po shkëlqen, i ndodh e papritura në fund të ndeshjes

Seria A

8 gola të shënuar/ Ish-dështakut të Interit që tani po shkëlqen, i ndodh e papritura në fund të ndeshjes

Publikuar

-

Po bëjnë xhiron e botës imazhet e episodit që ka ndodhur menjëherë pas fundit të ndeshjes së luajtur me Flamengos dhe Vasco de Gama. Një nga protagonistët e këtij episodi ka qenë ish-sulmuesi i Interit, Gabrial Barbosa, i njohur nga të gjithë si Gabigol.

Gjakrat janë nxehur në fund të një ndeshje spektakolare, e cila është mbyllur në barazim 4-4. Gjatë një diskutimi mes lojtarëve të dy skuadrave, Andre Sousa, drejtues i Vasco da Gama, ka goditur me gju sulmuesin. Imazhet kanë bërë xhiron e internetit dhe kanë kapur mat Sousa-n. Gabigol ka mbetur i befasuar nga ajo që ka ndodhur:

“Po flisja me Felipe për ndeshjen, kur ky zotëri ka ardhur dhe më ka goditur. Më ka sulmuar, duket qartë nga pamjet. Nuk kam reaguar. Nuk arrij ta kuptoj këtë agresivitet”, ka thënë Gabigol.

Drejtuesi i Vasco da Gama rrezikon një skualifikim të gjatë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: