Connect with Us

Bayerni është në kërkim të një trajneri, Lewandowski zbulon ‘votën’ e tij

BundesLiga

Bayerni është në kërkim të një trajneri, Lewandowski zbulon ‘votën’ e tij

Publikuar

-

Pas shkarkimit të Niko Kovac, shumë emra janë përfolur për të marrë drejtimin e Bayernit, por drejtimi i ekipit deri tani i është besuar zëvendës trajnerit, Hansi Flick, i cili përflitet se mund të qëndrojë në krye të bavarezëve deri në fund të sezonit.

I këtij mendimi është edhe sulmuesi kryesor i Bayernit, Robert Lewandowski. Polaku ka shprehur mbështetjen ndaj Flick dhe sipas tij, ai e meriton të drejtojë ekipin të paktën deri në fund të këtij sezoni.

“Besoj se Hansi Flick është njeriu i duhur për të drejtuar Bayernin. Ai duhet të ketë një shans që të jetë trajneri ynë, të paktën deri në fund të sezonit. Kemi raporte të mira me të dhe taktikat e tij janë të nivelit të lartë”, tha Leëa për ‘TVN24’. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

BundesLiga

Bundesliga bëhet gati të rifillojë, do lejohen vetëm 239 persona në fushë e tribunë

Publikuar

-

Nga

Një pjesë e mirë e klubeve të Bundesligës Gjermane kanë rinisur stërvitjen nën masa të forta sigurie dhe me grupe jo më shumë se 8 lojtarë, për t’u përgatitur për rifillimin e sezonit pas ndërprerjes që u bë rreth një muaj më parë. Sipas të përditshmes gjermane “Bild”, liga gjermane e futbollit po planifikon edhe […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Thomas Myler rinovon me bayernin, respektohet distanca gjatë prezantimit

Publikuar

-

Nga

Thomas Muller ka njoftuar se ka nënshkruar kontratë të re me Bayern Munich. Përmes postimeve në rrjetet e tij sociale, sulmuesi gjerman njoftoi se ka rinovuar deri në vitin 2023 me Bavarezët. ”Sot mund të njoftoj se kam zgjatur kontratën time me FC Bayern Minich deri në 30.06.2023”, shkroi ai. ”Dy të tretat e jetës […]

LEXO TE PLOTE

BundesLiga

Nuk pyesin për koronavirus, Bayerni i Mynihit rikthehet në stërvitje

Publikuar

-

Nga

Duke nisur nga dita e hënë skuadra e Bajern Mynihut do të kthehet në fushën e blertë. Ky është vendimi i fundit i përfaqësisë së klubit, që ka vendosur se kjo është zgjidhja e vetme efikase. Megjithëse, koronavirusi në Gjermani është në përmasa jo të vogla, klubi bavarez ka vendosur të nxjerrë futbollistët e tij […]

LEXO TE PLOTE