Connect with Us

Brazil-Argjentinë: Mbyllen 45 minutat e para/ 2 penallti të humbura në 3 minuta, por Messi është më fat

Sport

Brazil-Argjentinë: Mbyllen 45 minutat e para/ 2 penallti të humbura në 3 minuta, por Messi është më fat

Publikuar

-

Pjesa e parë e miqësores klasike mes Brazilit dhe Argjentinës është mbyllur 0-1, me golin e shënuar nga Leo Messi. Takimi nisi vrullshëm nga të dy ekipet, në minutën e 10-të, pas një pengimi në zonë, arbitri akordon penallti për Brazilin.

Sulmuesi i Man. City, Gabriel Jesus, e nxjerr topin jashtë. 3 minuta më vonë, arbitri akordon sërish penallti, por këtë herë për Argjentinën.

Godet Messi, pret Alisson Becker, por “Pleshti” tregohet i shpejtë dhe topin e kthyer mbrapsh e dërgon në rrjetë. Me këtë rezultat u mbyll pjesa e parë. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: