Connect with Us

E rrallë/ Djali kërkon me ngulm përjashtimin e babait nga ndeshja

Të tjera

E rrallë/ Djali kërkon me ngulm përjashtimin e babait nga ndeshja

Publikuar

-

Një ngjarje e rrallë është parë në kampionatin amerikan të basketbollit, NBA, por edhe në sportin profesionist në përgjithësi.

Në ndeshjen Los Angeles Clippers-Houston Rockets, trajneri i vendasve Doc Rivers kundërshtoi arbitrin për një vendim të tij.

Djali i trajnerit, Austin Rivers, i cili luan për ekipin kundërshtar, ishte aty pranë dhe pasi dëgjoi protestën e babait të tij, i kërkoi menjëherë arbitrit që të jepte faull teknik për prindin.

Arbitri ia vuri veshin dhe e përjashtoi nga parketi trajnerin. Në atë moment, djali i Doc Rivers nisi të qeshë, e përshëndeti me dorë dhe në fund i tha që do e telefononte më vonë. A2news.com

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Të tjera

E frikshme/ Një vizitor i frikshëm futet në fushën e lojës (video)

Publikuar

-

Kriketi nuk është një sport i përhapur në gjithë botën, por kjo nuk e ka ndalur këtë gjarpër kureshtarë për të qënë pjesë e saj. Gjarpri me një gjatësi prej 2 metrash u fut në fushën e kriketit duke ndërprerë takimin mes Andhra dhe Vidarbha, e vlefshme për “Ranji Trophy” në Indi. Zvarraniku u gjend […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Boks/ Joshua hakmerret ndaj Ruiz dhe rimerr 3 titujt kampion bote

Publikuar

-

Anthony Joshua ka arritur të fitojë ndaj meksikanit Andy Ruiz Jr duke u hakmarrë për humbjen e vetme të karrierës së tij. Në duelin e zhvilluar në Arabinë Saudite, Joshua tregoi se kishte nxjerrë mësime nga disfata e parë duke zgjedhur një strategji ndryshe që i solli fitoren me vendim unanim (118-110, 118-110, 119-108) pas […]

LEXO TE PLOTE
" "

Të tjera

Boks/ Ja në cilën orë fillon përballja e shumëpritur Joshua-Ruiz

Publikuar

-

Anthony Joshua dhe Andy Ruiz Jr do të ngjiten sërish në ring, për titullin kampion bote në pëshat e rënda. Beteja e shumëpritur që do të zhvillohet në Arabinë Saudite, pritet të fillojë rreth orës 21:30 me orën tonë. Në betejën e parë të mbajtur në qershor të këtij viti, “trashaluqi” Ruiz i befasoi të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Rama-Buffonit: Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa

Publikuar

-

Nga

Gjatë takimit te Ronaldos dhe Buffon me dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Shqipëri, kryeministri Rama në fund pati mundësi të bisedonte edhe pak me portierin, teksa i tha se “jam juventin i vjetër”. Portieri bardhezi iu kthye duke i thënë dhe se “e di, kam pasur një kuzhinier shqiptar në Koverçiano (qendra e […]

LEXO TE PLOTE