Connect with Us

Eliminatore Euro 2020: 19 gola të shënuar në 5 ndeshjet e darkës/ Italia dhe Spanja bëjnë detyrën, Zvicra prek Europianin

Sport

Eliminatore Euro 2020: 19 gola të shënuar në 5 ndeshjet e darkës/ Italia dhe Spanja bëjnë detyrën, Zvicra prek Europianin

Publikuar

-

Kanë përfunduar 5 takimet e mbrëmjes të vlefshme për eliminatoret e Euro 2020 dhe sot ka pasuur shumë gola.

Në Grupin F, Spanja poshtëroi në fushën e saj Maltën 7-0, në ndeshjen tjetër të këtij grupi Suedia fitoi 0-2 në Bukuresht ndaj Rumanisë, duke prerë kështu biletën për në Europian.

Në Grupin D, Danimarka fitoi 6-0 ndaj modestëve të Gjibraltarit, duke marrë kështu vendin e parë në grup, Zvicra fitoi 1-0 ndaj Gjeorgjisë, me golin e shënuar në minutën e 77′ nga Itten.

Grupi kryesohet nga Danimarka me 15 pikë, Zvicra 14 dhe Rep. Irlandës 12. Danezëve ju mjafton një pikë në ndeshjen e fundit ndaj rivalit direkt, që janë irlandezët. Ndërsa Zvicra edhe pse jo matematikisht mund të quhet e kualifikuar në Europian, duke qenë se ndeshjen e fundit ndaj Gjibraltarit.

Në Grupin J, Italia fitoi 0-3 në Bosnje duke kryesuar grupin me pikë të plota pas 9 ndeshjesh.

/CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: