Connect with Us

Euro 2020: Ja kombëtaret që janë kualifikuar deri tani

Sport

Euro 2020: Ja kombëtaret që janë kualifikuar deri tani

Publikuar

-

Nga ndeshjet e mbrëmshme eliminatore për Euro 2020, 4 kombëtare kanë prerë zyrtarisht biletën për në Europian.

Në Grupin A janë Anglia dhe Rep. Çeke që kualifikohen zyrtarisht për në Eurpian, duke prer në mes ëndrrën e Kosovës.

Në Grupin H ku bën pjesë edhe Shqipëria, Turqia dhe Franca pas ndeshjeve të mbrëmshme siguruan zyrtarisht biletën për në Europian.

Kombëtare të tjera që kanë siguruar kualifikimin që më parë janë: Belgjika, Italia, Polonia, Rusia, Ukraina dhe Spanja.

Pra, deri më sot janë plot 10 kombëtare që janë kualifikuar për në europian, do të kualikohen edhe 10 të tjera nga eliminatoret, ndërsa 4 të fundit ku në lojë është edhe Kosova do të kualifikohen nga finalet e Ligës së Kombeve që mbahen në muajin mars. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: