Connect with Us

Interesante/ Ky është lojtari i vetëm të cilit Messi i ka kërkuar të këmbejnë fanellën

La Liga

Interesante/ Ky është lojtari i vetëm të cilit Messi i ka kërkuar të këmbejnë fanellën

Publikuar

-

Në përfundim të ndeshjeve, shumë futbollistë vendosin të ndërrojnë fanellat me kolegët e tyre dhe kjo është një gjë fare normale.

Por, ka edhe nga ata futbollistë që nuk iu pëlqen shumë ky ritual dhe këtu e kemi fjalën për Leo Messin, të cilit nuk i pëlqen të ndërrojë fanellat me të tjerët. Megjithatë, edhe atij i ka ndodhur t’i kërkojë dikujt fanellën dhe e ka bërë këtë në ndeshjen ndaj rivalit historik të Barcelonës, Real Madridit.

“Asnjëherë në karrierën time nuk mbaj mend që të pres dikë në fushë apo në tunel për të ndërruar fanellën, me përjashtim të një lojtari të vetëm. S’e mbaj mend se kur, por një herë luajta kundër Zidanit dhe i kërkova bluzën. Vetëm atij nuk i rezistova… Në përgjithësi, ne argjentinasit nuk e kemi në gjen që ta ndërrojmë fanellën me një kundërshtar, jemi indiferentë për këtë, nëse nuk vjen ai që të na e kërkojë me ngulm”, tregon Messi. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Video: VAR-i i bën gjëmën Barcelonës/ Nuk i jep penalltinë e pastër

Publikuar

-

Barcelona nuk shkoi më shumë se barazimi 2-2 në San Sebastian ndaj Real Sociedad për javën e 17-të të La Ligës. Rezultati i takimit mund të kishte përfunduar ndryshe, nëse arbitri dhe VAR do të ishin treguar të vëmendshëm në fund të ndeshjes. Në minutat e fundit, Pique u pengua në mënyrë të qartë brenda […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barcelona ngec sërish në fushën e mallkuar/ Buzëqesh Reali

Publikuar

-

Barcelona ka marrë vetëm 1 pikë nga transferta në San sebastian ndaj Real Sociedad. Kjo fushë i është kthyer në makth katalanasve, pasi gjithmonë e kanë të vështirë të fitojnë aty. Vendasit shënuan të parët me Oyarzabal 12′ nga penalltia, Griezmann barazoi shifrat në minuten e 38′. Në fillim të pjesës së dytë katalanasit kaluan […]

LEXO TE PLOTE

La Liga

Barcelona mat forcat para El Clasicos/ Valverde aktivizon artilerinë e rëndë

Publikuar

-

Barcelona do të udhëtojë në transfertë për t’u ndeshur me Real Sociedad, për javën e 17-të të La Ligës. Valverde ka hedhur në fushë formacionin kryesor dhe do të kërkojë fitoren për të lënë presionin te Reali, që luan ndaj Valencias. Barcelona dhe Reali udhëheqin La Ligën me pikë të plota, ndërsa të mërkurën do […]

LEXO TE PLOTE