Connect with Us

Mbyllet miqësorja e luksit Brazil-Argjentinë, vendos goli i Messit

Sport

Mbyllet miqësorja e luksit Brazil-Argjentinë, vendos goli i Messit

Publikuar

-

Sapo ka përfunduar miqësorja e luksit mes Brazilit dhe Argjentinës me rezultatin 0-1, e luajt në Riad të Arabisë Saudite. Për brazilianët mungonte lideri i tyre, Neymar, për shkak dëmtimi, ndërsa për argjentinasit u rikthye Leo Messi. Ishte pikërisht ylli i Barcelonës autori i golit të vetëm të kësaj miqësoreje.

Ndeshja nisi vrullshëm nga të dy ekipet. Në minutën e 10, Brazili pati mundësinë e artë të kalonte në avantazh, por Gabriel Jesus gaboi totalisht nga pika e bardhë e penalltisë.

Tre minuta më vonë, arbitri akordon sërish penallti, por këtë herë për Argjentinën. Godet Messi, fillimisht Alisson Becker e pret, por ylli i Barcelonës e dërgon direkt topin e kthyer në rrjetë.

Rezultati nuk ndryshoi deri në fund. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: