Connect with Us

Video/ Italia është zjarr, shënon gol spektakolar ndaj ballkanasve

Seria A

Video/ Italia është zjarr, shënon gol spektakolar ndaj ballkanasve

Publikuar

-

Edhe pse e ka siguruar që më parë biletën për në Europian, Italia mesa duket do që ta mbyllë me pikë të plota këtë fushatë eliminatoresh.

Të besuarit e Mancinit po fitojnë 0-3 në Bosnje, me golat e Acerbi 21′, Isnigne 37′ dhe Belotti 52′.

Sulmuesi i Torinos shënoi një gol vërtet të bukur, pas një aksioni fantastik të të kaltërve. Italia ka rilindur me Mancinin në krye dhe ka 9 fitore në 9 ndeshje në këto eliminatore. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Interi prish planet e Milanit, kërkon t’i rrëmbejë objektivin e madh të merkatos

Publikuar

-

E ardhmja e Zlatan Ibrahimovic është enigma e madhe e kësaj merkatoje janari. Sulmuesi suedez do të largohet nga Los Angeles Galaxy në fund të muajit dhjetor, për të qënë i lirë për të zgjedhur skuadrën e tij të re. Shumë ekipe janë futur në lojë, me Milanin që duket më e avantazhuar. Por, për […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ish-ylli i Milanit zbulon prapaskenën/ “Më shitën te PSG përpara se të ma thonin, unë isha në det”

Publikuar

-

Në një intervistë të fundit, Zlatan Ibrahimovic ka folur për shuëm gjëra, por edhe për transferimin e bujshëm në vitin 2012 nga Milani te PSG-ja. Suedezi e thënë dhe hërë të tjera se ai nuk donte të largohej nga kuqezinjtë, por ishin ata që vendosnin të shisnin. “Isha në det dhe po pushoja… Shoh celularin […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ibrahimovic tallet keq me Ronaldon/ Deklarata e suedezit po bën xhiron e botës

Publikuar

-

Zlatan Ibrahimovic ka thumbuar përsëri Cristiano Ronaldon. Suedezi nuk i ka kursyer thumbat ndaj portugezit dhe beson se ka vetëm një Ronaldo në historinë e futbollit, këtu e ka fjalën për Fenomenin brazilian. “Do ta gjej Ronaldon e vërtetë në Itali? Jo, historia e futbollit njeh vetëm një Ronaldo, dhe ai është braziliani”, tha Ibrahimovic. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Ibra lëshon perlën e radhës/ Prita 4 vjet për të bërë për spital të “çmendurin” e Interit

Publikuar

-

Një nga pjesët më interesante të intervistës së dhënë nga Zlatan Ibrahimovic për revistën GQ është ajo ku flet për një ndërhyrje të rëndë ndaj Marco Materazzit, të cilën suedezi e pranon se e kishte bërë me qëllim. “Në një derbi të Italisë, Juventus-Inter të vitit 2006 (Zlatan atëherë ishte pjesë e bardhezinjve), m’u desh […]

LEXO TE PLOTE