Connect with Us

Artan Hoxha na prezanton sulmuesin e ri të kombëtares: Zgjodhi Shqipërinë mes Kosovës dhe Zvicrës

Sport

Artan Hoxha na prezanton sulmuesin e ri të kombëtares: Zgjodhi Shqipërinë mes Kosovës dhe Zvicrës

Publikuar

-

Florian Kamberi, është sulmuesi i ri i kombëtares shqiptare. 24-vjeçari i ka thënë po kuqezinjve dhe tashmë po pret dokumentacionin për të bërë debutimin e tij.

Në ndeshjen me Andorrën, Kamberi ka qene i pranishëm në Elbasan Arena duke mbështetur shokët e ekipit. Gazetari i njohur, Artan Hoxha e ka takuar dhe ka shkruar këto fjalë:

Me kuqeziun me te ri te kombetares, Florian Kamberi dhe gladiatorin e Bundesliges Klaus Gjasula…
Ne “Elbasan Arena”, te enjten kerkova para takimit te takoj, mbi te gjitha ta falenderoja dhe pergezoja lojtarin me te ri te kombetares KUQEZI.
Sulmuesi 24 vjecar i Hibernian ne premier ligen Skoceze, Florian Kamberi ka lindur dhe eshte rritur ne Zyrih te Zvicres me prinder nga Kosova.
Kamberi eshte aktivizuar me skuadrat perfaqesuese te moshave ne Zvicer duke perfshire dhe skuadren U-21 me te cilen ka luajtur 7 ndeshje dhe ka shenuar kunder Anglise.
Kur iu desh te zgjidhte se me ke skuader perfaqesuese do te luante, mes Zvicres ku kishte lindur dhe ishte formuar si sportist, Kosoves, vendlindja e prinderve te tij, apo ngjyrave kuqezi, ai zgjodhi kombetaren Shqiptare.
Zgjodhi me zemer, zgjodhi flamurin dhe ngjyrat e kombit, zgjodhi te perfaqesoje gjithe shqiptaret kudo qe jane…
Faleminderit Florian, jemi krenare per ty.
Do ti ndajme bashke lumturine e fitoreve dhe deshperimin e humbjeve….
O SA MIRE ME QENE SHQIPTAR

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: