Connect with Us

Cristiano Ronaldo e thotë fjalën e tij, i kërkon Juventusit të transferojë kampionin e botës

Seria A

Cristiano Ronaldo e thotë fjalën e tij, i kërkon Juventusit të transferojë kampionin e botës

Publikuar

-

Cristiano Ronaldo iu ka kërkuar drejtuesve të Juventusit të transferojnë Paul Pogban. Francezi kërkohet edhe nga Real Madridi, ndërsa largimi i tij nga “Djajtë” duket se do të ndodhë në merkaton e janarit.

Në dy sezonet e fundit, Pogbas nuk i ka ecur aspak mirë të gjiganti anglez, dëmtime të shumta, pakënaqësi nga tifozët, kritika të shumta, mungesë trofesh, të gjitha këto mund ta shtyjnë francezin t’i japë fund aventurës në “Old Trafford”.

Te Juventusi, Ronaldo dhe të tjerët e shohin Pogban si njeriu e duhur që mund t’i ndihmojë për të fituar trofeun e aq shumëdëshiruar, Champions League. Gjithashtu, sponsori kryesor i Juventusit është i gatshëm të ndihmojë me 200 milionë euro, për të rikthyer francezin në Torino. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Shumë zhurmë për asgjë, Interi dhe Roma ndahen në paqe/ Juve fërkon duart

Publikuar

-

Roma ka ndalur marshimin e Interit kryesues të Serisë A, duke bllokuar skuadrën e Antonio Contes në një barazim pa gola në “San Siro”. Një ndeshje ku skuadrat kishin mungesa të shumta, të cilave iu shtuan dëmtimet e Santon dhe Candreva, e ku nuk munguan rastet për gol, por askush nuk arriti të tundte rrjetën. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Inter-Roma: 45 minutat e para/ Çdo gjë “ok”, por mungon goli

Publikuar

-

Pjesa e parë e supersfidës së javës së 15-të të Serisë A mes Interit dhe Romës, që po luhet në “San Siro” është mbyllur në barazim pa gola. Një ndeshje me emocione dhe rivalitet, me një super atmosferë në stadium, por me pak raste të pastra. Të dyja ekipet po tregohen të kujdesshme dhe duan […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Video: Ronaldo dhe Buffon takojnë dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Thumanë

Publikuar

-

Futbolli na ka treguar shpeshherë që është më shumë se një lojë. Dy legjendat e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon, kanë takuar dy fëmijë shqiptarë, që i kanë shpëtuar tragjedisë së tërmetit në Thumanë. Video është publikuar në Facebook nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. “Një surprizë për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Inter-Roma/ Formacionet zyrtare

Publikuar

-

Inter-Roma do të jetë ndeshja e parë e javës së 15-të në Serie A. Zikaltrit duan fitoren për të vazhduar kryesimin, ndërsa verdhekuqtë duan të vazhdojnë ecurinë pozitive të javëve të fundit. Conte ka hedhur në fushë formacionin më të mirë të mundshëm pas mungesave të Sensit, Barella, Gagliardinit. Formacionet zyrtare: Roma: Mirante; Santon, Mancini, […]

LEXO TE PLOTE