Connect with Us

Dy ekipe të njohura e duan, ja shifra që kërkon Partizani për Lorenc Trashin

Sport

Dy ekipe të njohura e duan, ja shifra që kërkon Partizani për Lorenc Trashin

Publikuar

-

Lorenc Trashi po kalon momentin më të mirë në karrierën e tij, ku në dy ndeshjet e fundit ka qenë titullar me ekipin kombëtar, ku shënoi edhe gol në debutim ndaj Moldavisë. Mëngjarashi i Partizanit ndodhet në kulmin e tij dhe me shumë mundësi si klubi dhe vetë lojtari mund ta shfrytëzojnë momentin për një transferim jashtë vendit. 

Ka kohë që flitet për një ndryshim ambienti për Trashin, pasi interesimi nuk ka munguar, por “Panorama Sport” ka mësuar se interesimi për 27-vjeçarin është rritur më shumë. Kampionët e Bullgarisë po tregojnë se e kanë seriozisht dhe nuk heqin dorë nga futbollisti i Partizanit dhe Kombëtares, i cili luan në gjithë linjën e majtë. Ludogorets e ka ndjekur Trashin që nga fundi i sezonit të shkuar, madje e kanë monitoruar edhe në ndeshje të veçanta në kampionat, por nuk arritën të bindnin Partizanin.

Në verë bullgarët afruan 280 mijë euro për kartonin e Trashit, por “demat” nuk u dorëzuan, pasi pretendonin më shumë dhe menduan që të paktën ta shfrytëzonin edhe në Kupat e Europës. Por, Ludogorets vijon të ketë interes për Trashin dhe mësohet se emisarë të klubit kanë qenë të pranishëm të enjten në stadiumin “Elbasan Arena”, për të ndjekur nga afër ecurinë e gramshiotit me kuqezinjtë.

“Panorama Sport” ka mësuar se nga Bullgaria ka interes edhe nga Levski i Sofjes për lojtarin e “demave”, të cilët gjithashtu kanë pasur përfaqësuesin e tyre në Elbasan për të monitoruar Trashin, i cili e nisi si titullar ndaj Andorrës, por luajti vetëm në 45 minutat e para.

Partizani pritet ta shfrytëzojë këtë interesim në rritje për mesfushorin e adaptuar si mbrojtës i majtë dhe mund të heqin dorë që në janar nëse në adresë të klubit arrin ndonjë ofertë bindëse. Ankandi mes dy ekipeve bullgare mund të bëjë që vlera e ofruar në verë nga Ludogorets, 280 mijë euro, të vijë në rritje, por në fund gjithçka është në dorë të drejtuesve të Partizanit. Gjithsesi, ky është momenti më i mirë që Lorenc Trashi të nisë një karrierë të re jashtë vendit./Panorama Sport

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Messi shkruan historinë/ Barcelona bën manita dhe kap vendin e parë

Publikuar

-

Barcelona bëri detyrën në sfidën përballë Mallorcës në “Camp Nou”, teksa fitoi me rezultatin e thellë 5-2, në një takim ku Lionel Messi frestoi me një tripletë Topin e Artë të gjashtë në karrierë, që mori pak ditë më parë në Paris. Katalanët zgjidhën gjithçka që në pjesën e parë, kur arritën të shënojnë 4 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Lazio e Strakoshës i shkakton humbjen e parë Juventusit/ Buzëqesh Interi

Publikuar

-

Lazio ka arritur të mposhtë me përmbysje skuadrën e Juventusit. Lacialët mposhtë 3-1 kampionët në fuqi të Italisë, falë golave të Luis Felipe, Milinkovic-Savic dhe Caicedo, që shfuqizuan golin e Cristiano Ronaldos që në minutën e 25-të. “Zonja e Vjetër” e nisi më mirë takimit, duke dominuar në qarkullim topi dhe në raste të krijuara. […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Strakosha bën pritje spektakolare ndaj Dybalës

Publikuar

-

Nga

Po luhet në Romë, ndeshja mes Lacios dhe Juventusit, e vlefshme për xhiron e 15-të në Serie A. Juventusi i drejtuar nga Sarri kerkon me çdo kusht fitoren, për tu rikthyer përsëri në vendin e parë. Interi u ndal nga Roma ditën e djeshme në barazim, dhe kjo është një mundësi e artë për bardhezinjtë […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Sistemi VAR në Superiore, Jareci: Ja çfarë e pengon

Publikuar

-

Nga

Në pritje të vënies në funksion të teknologjisë VAR, shefi i arbitrave pranë FSHF, Sokol Jareci është shprehur se Shqipëria është e gatshme për ta aplikuar por problem mbetet infrastruktura. Në një prononcim për TemA Tv, Sokol Jareci, u shpreh se shumica e stadiumeve shqiptare nuk i plotësojnë kriteret për të aplikuar sistemin VAR. Jareci […]

LEXO TE PLOTE