Connect with Us

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Gjermania shënon në fund, Holanda me fat

Sport

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Gjermania shënon në fund, Holanda me fat

Publikuar

-

Sapo kanë përfunduar pjesët e para të takimeve të mbrëmjes të vlefshme për eliminatoret e Euro 2020. Në dy ndeshjet e Grupit C, Gjermania po fiton 1-0 ndaj Bjellorusisë në Mönchengladbach. Gjermanët shënuan me Ginter në minutën e 42′, në ndeshjen tjetër të këtij grupi që po luhet në Belfast, Irlanda e Veriut dhe Holanda po barazojnë pa gola. Vendasit shpërdoruan mundësinë e artë për të kaluar në avantazh në minutën e 32′, por Davis gaboi nga penalltia.

Në Grupin G, Polonia e kualifikuar po fiton 0-1 në Izrael, Austria po fiton 1-0 në Vienë ndaj Maqedonisë së Veriut. Me këtë rezultat, austriakët janë të kualifikuar për në Europian.

Në Grupin E, në Rijeka, Kroacia po mundet 0-1 nga Sllovakia, duke vënë në rrezik kualifikimin. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Seria A

Video: Ronaldo dhe Buffon takojnë dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Thumanë

Publikuar

-

Futbolli na ka treguar shpeshherë që është më shumë se një lojë. Dy legjendat e futbollit, Cristiano Ronaldo dhe Gianluigi Buffon, kanë takuar dy fëmijë shqiptarë, që i kanë shpëtuar tragjedisë së tërmetit në Thumanë. Video është publikuar në Facebook nga Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama. “Një surprizë për Aurelin dhe Alesjon, dy fëmijët që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Inter-Roma/ Formacionet zyrtare

Publikuar

-

Inter-Roma do të jetë ndeshja e parë e javës së 15-të në Serie A. Zikaltrit duan fitoren për të vazhduar kryesimin, ndërsa verdhekuqtë duan të vazhdojnë ecurinë pozitive të javëve të fundit. Conte ka hedhur në fushë formacionin më të mirë të mundshëm pas mungesave të Sensit, Barella, Gagliardinit. Formacionet zyrtare: Roma: Mirante; Santon, Mancini, […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Lum Kosova që e ka, Muriqi është bishë/ Shënon golin e radhës për Fenerbahcen

Publikuar

-

Vedat Muriqi nuk di të ndalet. Sulmuesi i Fenderbahce ka shënuar golin e barazimit në sfidën që gjiganti turk po luan në shtëpi ndaj Genclerbirligi. Miqtë shënuan të parët dhe sulmuesi dardan ka bërë detyrën, duke barazuar. Për Muriqin ky është goli i tetë në kampionatin turk me fanellën e Fenerbhace. Sezonin e shkuar ai […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Kupa e Italisë/ Interi i pafat, buzëqeshin ekipet e tjera të mëdha

Publikuar

-

Është hedhur shorti për fazën e 1/8 të Kupës së Italisë. Short i pranueshëm për Juventusin, Milanin, Napolin dhe Lazion, teksa Interi i Contes do të ketë kundër një rival të vështirë. Zikaltrit do të luajnë përballë Cagliarit, por i favorizon fakti që ndeshje do të zhvillohet në shtëpi. Fiorentina-Atalanta është një tjetër duel i […]

LEXO TE PLOTE