Connect with Us

Eliminatore Euro 2020: Në ndeshjen e parë për sot shënohet një eurogol (video)

Sport

Eliminatore Euro 2020: Në ndeshjen e parë për sot shënohet një eurogol (video)

Publikuar

-

Ndeshja e parë eliminatore e ditës së sotme është ajo që po luhet në këto momente në Nikosia, aty ku Qipro po përballet me Skocinë, ndeshje e vlefshme për Grupin I.

Edhe pse llogaritë në këtë grupo janë mbyllur, pasi Belgjika dhe Rusia kanë prerë biletën për në Europian, kjo nuk i bën më pak interesante ndeshjet e mbetura.

Rezultati momental është 1-1. Miqtë kaluan të parët në avantazh me Ryan Christie, ylli i Celtic realizoi një perlë të vertëtë pas një aksioni fantasik në minutën e 12′.

Vendasit barazuan shifrat në fillim të pjesës së dytë me Efrem 47′. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: