Connect with Us

Eliminatore Euro 2020: Vëllezërit Hazard shënojnë 3 gola, Belgjika turpëron brenda Rusinë

Sport

Eliminatore Euro 2020: Vëllezërit Hazard shënojnë 3 gola, Belgjika turpëron brenda Rusinë

Publikuar

-

Belgjika vazhdon formën e mirë të ndeshjeve të fundit, pasi edhe sot ka mundur në “Gazprom Arena” të St. Petersburgut 1-4 Rusinë, në ndeshjen eliminatore për Euro 2020, grupi I.

Por, duhet përmendur fakti që të dyja ekipet e kanë prerë biletën për në Europian dhe ndeshja e sotme më tepër ishte si një miqësore. Përsa i përket golave, belgët shënuan tre herë në pjesën e parë me vëllezërt Hazard, fillimisht me Thiorgan 19′ dhe më pas Eden 33′ dhe 40.

Në minutën e 72′, Lukaku shënoi golin e katërt. Një ndeshje e mirë edhe për yllin e Cityt, Kevin de bruyne, i cili dha dy asiste sot. Rusët shënuan golin e nderit me Dzhikiya në 79′. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Kapiteni serb i Laçit: Ja çfarë do bëjmë nëse kampionati nuk nis deri më 1 qershor

Publikuar

-

Nga

Aleksandar Ignjatoviç ndien mall për futbollin. Shëndeti realisht ka rëndësi, e megjithatë mendon se ka ardhur koha që t’u rikthehen fushave. Kapiteni i Laçit në tri ndeshjet e fundit, në një intervistë ekskluzive për “Panorama Sport” rrëfen se karantinën po e kalon në Tiranë dhe se stërvitjen nuk e ka lënë asnjë ditë pas dore, […]

LEXO TE PLOTE

Sport

U largua nga Partizani në janar, flet mesfushori: Këtu ka më shumë dele se njerëz, do rikthehem në Shqipëri

Publikuar

-

Nga

Alesio Hyseni kaloi një periudhë të vështirë te Partizani, teksa në janar vendosi të largohet nga të kuqtë, duke kaluar te skuadra e Klaksvik, në Ishujt Faroe, në formën e huazimit. Në një prononcim të dhënë së fundmi, mesfushori u shpreh se më mirë është ndjerë te Flamurtari, për shkak se aty ka luajtur më […]

LEXO TE PLOTE

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF, zbulohet çfarë u diskutua

Publikuar

-

Nga

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e radhës e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit. Mbledhja e sotme, për herë të parë, u zhvillua përmes video-konferencës, në respektim të rregullave të distancimit fizik që kërkohet për shkak të përhapjes së Covid-19 në vendin tonë. Komiteti Ekzekutiv diskutoi në lidhje me situatën e krijuar në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: