Connect with Us

Ish-shoku i bën ftesën publike Ibrahimovicit/ Hajde në kryeqytet…

Seria A

Ish-shoku i bën ftesën publike Ibrahimovicit/ Hajde në kryeqytet…

Publikuar

-

Javier Pastore, i cili ka gjetur vendin e titullarit te Roma falë performacës së tij të mirë nën drejtimin e trajnerit Fonseca, gjatë një interviste ftoi Zlatan Ibrahimovic t’i bashkohet te verdhekuqtë.

30-vjeçari deklaroi se suedezi është një futbollist i madh dhe se do të ishte fantastike që ai të rikthehej në kampionatin italian. Argjentinasi tha se Ibrahimovic është një futbollist që vë në lëvizje gjithçka, median dhe jo vetëm.

Ai theksoi se do të ishte e jashtëzakonshme nëse Zlatan i bashkohej Romës, duke shtuar se bashkë kanë një marrëdhënie shumë të mirë. Gjithsesi për të arritur te 38-vjeçari ekipi nga kryeqyteti duhet të mposhtë konkurrencën e Milanit, që kërkon ta rikthejë me çdo kusht gjigantin suedez me ngjyrat kuqezi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Gattuso e nis me humbje te Napoli/ Dy mbrojtësit e Shqipërisë ngrohin stolin

Publikuar

-

Gennaro Gattuso e ka nisur me humbje aventurën te Napoli, që u mund 1-2 në “San Paolo” nga Parma. Miqtë shënuan që në fillim me Kulusevski në minutën e 4′, pas gafës së Koulibaly. Barazimi i vendasve erdhi në minutën e 64′ me golin e Milik. Polaku dërgoi topin në rrjetë pas një asisti shumë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Franck Ribery është shumë i pafat, zbulohet se kur do të rikthehet në fushë pas dëmtimit të rëndë

Publikuar

-

Në momentin që Franck Ribery po arrinte formën e duhur te Fiorentina, i ndodhi më e keqja. Dëmtimi i para dy javëve kundër Lecces ka rezultuar më i rëndë nga sa pritej për yllin francez. 36-vjeçari duhej t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirugjikale pasi ndjente dhimbje të mëdha në kavilje. Operacioni është kryer me sukses gjatë […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Video: 100 milionëshi i Napolit lë nam me gafën e tij/ Hysaj e sheh nga stoli

Publikuar

-

Napoli është duke u mundur në “San Paolo” nga Parma 0-1, për javën e 16-të të Serisë A. Miqtë gjetën golin që në minutën e 4′, ku Kulusevski përfitoi nga një gabim trashabik i Koulibaly, mbrojtësit që vlerësohet mbi 100 milionë euro nga Napoli dhe dërgoi topin ën rrjetë. Kjo është ndeshja e parë e […]

LEXO TE PLOTE