Connect with Us

Kombëtarja e Francës zbarkon në Shqipëri, ja axhenda e tyre

Kombëtare

Kombëtarja e Francës zbarkon në Shqipëri, ja axhenda e tyre

Publikuar

-

Franca ka mbërritur paraditen e sotme në kryeqytetin shqiptar, teksa do të akomodohet në një nga hotelet e Tiranës, për sfidën e ditës së nesërme, ndaj kuqezinjve, e vlefshme për eliminatoret e Europianit.

Pas mbërritjes në aeroportin e Rinasit me çarter, kampionët e botës, janë nisur menjëherë drejt hotelit. Së bashku me skuadrën kanë qenë të pranishëm edhe delegacioni francez. Për të pritur futbollistët i pranishëm ishte edhe Ambasadori francez në Shqipëri.

Autobusi me të cilën lëvizi Franca nga aeroporti drejt hotelit, u shoqërua nga forta të shumta RENA. Gjithashtu raportohen se ka edhe forca të shumta të policisë rrugore për të garantuar sigurinë e kombëtares franceze.

Në orën 17:00, trajneri francez Dider Deshamp së bashku me kapitenin e “gjelave” do të dalin në konferencë për shtyp në ambientet e “Air Albania”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Berisha: Hysaj më i vështiri, si na ndryshoi jetën Koronavirusi

Publikuar

-

Nga

Profili në “Instagram” apo çdo rrjet social është shpesh treguesi kryesor për shumëçka nga jeta e secilit prej nesh. Po të futesh te llogaria e Etrit Berishës në “Instagram”, ka një oktapod. E pikërisht, si një i tillë mbase në fushë shqiptari është jo me dy, por shumë tentakula që i kanë mjaftuar për ta […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Barcelona nuk e lejoi Labinot Kabashin të luante për Kosovën

Publikuar

-

Nga

Labinot Kabashi ishte ftuar te Kombëtarja e Kosovës si 16 vjeçar. Ai është pjesë e Barcelonës dhe llogaritet si njëri nga yjet e ardhshëm të klubit katalunas. Albert Bunjaki e kishte ftuar Kabashin, kur ky ishte vetëm 16 vjeçar. Labi kishte shkëlqyer në stërvitjet te Kosova dhe ish-trajneri i Dardanëve dëshironte ta inkuadronte të paktën […]

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Kombëtaren shqiptare e refuzoi, Besnik Hasi: Mund të drejtoj Kosovën

Publikuar

-

Nga

Ish-kapiteni i Kombëtares shqiptare, Besnik Hasi nuk e ka përjashtuar mundësinë që në një ta ardhme ta marrë drejtimin e përfaqësueses së Kosovës. Në një intervistë dhënë emisionit sportiv të KTV “Sporti Total”, ish-trajneri i Anderlehti, Olimpiakosit, Legias, etj, ka vlerësuar lartë ngritjen e Kosovës dhe beson se ka një të ardhme të ndritur. “Me Kosovën […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: