Connect with Us

Ku po shkon futbolli kështu?/ Barça e tepron, ofertë e frikshme për një 17-vjeçar

La Liga

Ku po shkon futbolli kështu?/ Barça e tepron, ofertë e frikshme për një 17-vjeçar

Publikuar

-

Barcelona është gati të bëjë çmendurinë e radhës. Ekipi katalanas interesohet për shërbimet e mesfushorit brazilian, Reiner dhe është gati të paguajë plot 40 milionë euro për firmën e tij. Reiner aktivizohet me skuadrën e Flamengos dhe është vetëm 17-vjeç.

Reiner vetëm këtë sezon ka luajtur në elitën e futbollit brazilian, pasi deri në verë, aktivizohej për ekipin e moshave. Ndeshje si profesionist ka vetëm 12, kështu që 40 milionë eurot e Barcelonës, duken një bast i guximshëm.

Reiner ka mesatare të mira me statistika në këto 12 takime që ka luajtur. 17 vjeçari gjuan 1.3 herë për ndeshje portën e kundërshtarit, jep 0.9 pasime kyçe dhe driblon me sukses 0.6 herë për ndeshje.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

La Liga

Plani i frikshëm i Perez/ Presidenti i UEFA-s del kundër: Kjo do të shkatërronte futbollin

Publikuar

-

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin, ka reaguar ashpër publikisht pas lajmeve të fundit mbi planin e frikshëm të Florentino Perez. Presidenti i Realit ka hedhur idenë e krijimit të një kompeticioni të ri botëror për klube, pra një tip Super Lige globale ku do të merrnin pjesë 20 ekipe nga kontinente të ndryshme të ndara […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Interi të mos mbajë shpresa kot/ Valverde ua bën të ditur që sot zikaltërve

Publikuar

-

Trajneri i Barcelonës Ernesto Valverde i ka çuar një sinjal të qartë Interit se katalanët nuk kanë për t’u falur asgjë të martën në mbrëmje, në sfidën e fundi të grupeve të Champions, që do të vendosë edhe skuadrën e dytë të grupit, që do të kualifikohet në fazën e 1/8-ave. “Nuk do të shkojmë […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

E bujshme/ Perez tërheq Realin nga La Liga dhe Championsi?!

Publikuar

-

E përditshmja spanjolle “Sport”, ka publikuar sot një lajm vërtetë të bujshëm, ku thuhet se Florentino Perez mund të largojë së shpejti Realin nga La Liga dhe Championsi. Sipas medies në fjalë, Perez po mendon për krijimin e një Superlige globale ku do të merrnin pjesë 20 ekipe nga të gjitha kontinentet, të ndara në […]

LEXO TE PLOTE
" "

La Liga

Interi mbetet thatë, kampioni i botës i “shkel syrin” Atletico Madridit

Publikuar

-

Oliver Giruoud është futbollisti i parë në listën që Conte iu ka kërkuar drejtuesve të Interit, për t’i transferuar në merkaton e janarit. francesi nuk është në planet e Lampard dhe largimi i tij nga Londra është e sigurt. Por, përveç Interit, së fundmi në garë për kampionin e botës është futur bindshëm edhe Atletico […]

LEXO TE PLOTE