Connect with Us

Tronditet Italia, një plumb në zarf për trajnerin e Interit

Seria A

Tronditet Italia, një plumb në zarf për trajnerin e Interit

Publikuar

-

Një ngjarje e rëndë ka tronditur së fundmi Italinë. Sipas ‘Corriere della Sera’ dhe ‘Gazzeta dello Sport’, trajneri i Interit, Antonio Conte, ka narrë një azarf ku kishte një letër me një sërë kërcënimesh dhe një plumb.

Kjo ka bërë që Conte të merret në mbrojtje nga policia dhe të fillojnë menjëherë hetimet. Dërgimi i letrave kërcënuese dhe plumbave në zarf është një metodë e njohur tashmë në Itali, për politikanë, deptutetë, zyrtarë të ndryshëm, por nuk ka ndodhur shpesh që të kërcënohet një trajner.

Nga disa burime jozyrtare thuhet se kjo mund të jetë një vepër e ultrasve të Juventusit, të cilët nuk e falin Conten që mori drejtimin e rivalit të tyre historik. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

E do dhe Barcelona, Igli Tare blindon “mbretin e asisteve”

Publikuar

-

Nga

 Pas marrëveshjes me Thomas Strakoshën për ta mbajtur bardhekaltër deri në vitin 2025, Igli Tare ka ndjekur të njëjtën strategji edhe me Luiz Alberton. Ky i fundit ka bërë mirë vitet e fundit te Lazio, ndërsa këtë sezon ka shkëlqyer në fushë, duke tërhehur edhe vëmendjen e klubeve të mëdha si Barcelona. Por Tare nuk […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Memushaj përgatitet për rikthimin në fushë: Besoj se do jemi të mbrojtur

Publikuar

-

Nga

Në Itali janë duke menduar për rifillimit e futbollit duke qenë se klubet kanë marrë lejen për të ristartuar stërvitjet më datë 4 maj, ndërsa fundi i majit apo fillimi i qershorit mund t’i gjejë në fushë. Sakaq, në pritje është Serie B, aty ku me Peskarën aktivizohet Ledian Memushaj. Vlonjati i mesfushës shprehet se […]

LEXO TE PLOTE

Seria A

Juventusi bën pazar te Barcelona, do yllin e ekipit

Publikuar

-

Nga

Juventusi interesohet për futbollistin e Barcelonës Serxhi Roberto. Disa media italiane raportojnë se bardhezinjtë kanë piketuar lojtarin katalanas si njërin kandidatëve të mundshëm që mund të operojnë shumë mirë në krahun e djathtë të mbrojtjes, aty ku “Zonja e Vjetër” synon të investojë për të ardhmen. Sipas “Marca”-s, lojtari dhe menaxheri i tij nuk janë […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: