Connect with Us

Anglia nuk e fal Kosovën, i shënon 4 gola/ Shpresat e Dardanëve janë te Liga e Kombeve

Sport

Anglia nuk e fal Kosovën, i shënon 4 gola/ Shpresat e Dardanëve janë te Liga e Kombeve

Publikuar

-

Sapo ka përfunduar në “Fadil Vokrri” ndeshja e fundit eliminatore e Grupit A, mes Kosovës dhe Anglezët. “Tre Luanët” nuk i falën aspak “Dardanët” dhe iu shënuan 4 gola, ëinks 32′, Kane 79′, Rashford 83′ dhe Mount 90+1′.

Anglia i mbyll këto eliminatore në vendin e parë me 21′ pikë, Rep.Çeke e dyta me 15 pikë, Kosova e treta me 11 pikë. Gjithsesi, Dardanët kanë bërë një paraqitje shumë të mirë në këtë fazë eliminatoresh duke fituar respektin e të gjithëve.

Shpresa e fundit për Kosovën për t’u kualifikuar për në Europian është Liga e Kombeve. Në Mars, Kosova do të ndeshet me Maqedoninë e Veriut, në rast se shkon në finale do të përballet me fituesin e çiftit Gjeoergji-Bjellorusi. Duke parë perfomancën në këto eliminatore, Dardanët kanë shanse reale që të jenë ata fituesit e grupit ku bëjnë pjesë në Ligën e Kombeve dhe të sigurojnë biletën për në Europian. /CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Sport

Derbi luhet të premeten, ja kur do zhvillohen ndeshjet e tjera të javës së 15-të

Publikuar

-

Nga

Java e 15-të e Kategorisë Superiore do të luhet në dy ditë. Gjithçka do të nisë ditën e premte me derbin e kryeqytetit, mes Partizanit dhe Tiranës, sfidë e cila është programuar të startojë në orën 19:00. Dita e premte i kushtohet vetëm supersfidës së kreqytetit dhe kështu ndeshjet e tjera do të luhen të […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Shkurtaj: Do më vriste nëse do e humbja penalltinë ndaj Tiranës

Publikuar

-

Nga

Kukësi mundi Tiranën në “Selman Stërmasi” me përmbysje dhe në kampin verilindor janë të gjithë të kënaqur. Vasil Shkurtaj, ishte ai që shënoi golin e barazimit me penallti, dhe hapi rrugën për përmbysjen. Sulmuesi i Kukësit, ishte i ftuar, në emisionin “Rubrika Sportive”, teksa ka folur për sfidën e së shtunës skundër bardhebluve. “Ishte një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Seria A

Pritja e De Biazit merr fund, ish-trajneri i kombëtares gati të marrë në drejtim ekipin e Serisë A

Publikuar

-

Nga

Xhani De Biazi kthehet përsëri mes kandidatëve për të marrë drejtimin e një klubi në Serinë A. Ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare ka qenë sot në tribunë në ndeshjen mes Spal dhe Breshias, pasi është kandidat kryesor për t’u ulur në pankinën e skuadrës së Eterit Berishës. Spal u mund sot nga Breshia me shifrat 1-0 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Sport

Skandali në Superligë, FSHF harron të pezullojë futbollistin e Partizanit

Publikuar

-

Nga

Futbolli shqiptar do duhen vite të pastrohet. Vetë mënyra se si funksionojnë klubet, mënyra se si shteti e sheh atë, mënyra se si organizohet gara, lë shtigje të pafundme për të gjetur probleme. Gjithsesi  nuk mundet që në vitin 2019, kur presidenti i UEFA-s vjen dhe inauguron një stadium ku pretendojmë të organizojmë një finale […]

LEXO TE PLOTE